Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polabská liga pétanque 2016

7. 4. 2016

Organizační schůzka, která byla spojena s losem nového ročníku PLP, se uskutečnila ve čtvrtek 7.4.2016 od 19h v areálu FC Velim. Los soutěže najdete v menu nebo přímo zde.

Do letošního ročníku PLP se přihlásilo 8 týmů:

Sokol Kostomlaty (domácí hřiště Kostomlaty)
PC Sokol Lipník (domácí hřiště Lipník)
Kulová osma (domácí hřiště Předhradí)
Pedro Velim (domácí hřiště Velim)
Sevak Velim (domácí hřiště Velim)
PCFT Sokoleč (domácí hřiště Sokoleč)
Sokoláci (domácí hřiště Sokoleč)
Žraloci Předhradí (domácí hřiště Předhradí)

V seznamu přihlášených účastníků   chybí obhájce prvenství z Poděbrad.  Putovní pohár tedy zcela jistě změní svou cílovou destinaci, bojovat se o něj bude podle mírně upravených propozic (změny jsou uvedeny tučně)

Propozice 2016:

Počet zúčastněných týmů: 8

Hrací systém: každý s každým doma / venku = 14 zápasů, vzájemné duely  doma / venku se hrají ve 14 denním cyklu.

Každý zápas se skládá ze čtyř duelů: nejprve se odehrají souběžně 2 utkání dvojic, následně se uskuteční zároveň duely trojic a jednotlivců = potřeba 2 hřišť a alespoň 4 hráčů v sestavě. Všechny zápasy se hrají bez časového limitu! V nouzové variantě lze utkání případně odehrát i v tříčlenné sestavě, přičemž takovéto družstvo musí přijmout penalizace plynoucí ze sledů zápasů PLP (utkání 2x2 + 2x2 resp 1x1 + 3x3 se hrají zároveň) a obecných pravidel pétanque. 

Systém bodování: v utkání se hraje o 4 body, při výhře 4:0 či 3:1 získává vítězný tým do tabulky 3 body, poražený 0 bodů. Při remíze 2:2 rozhoduje o dělbě bodů „královská“ kategorie trojic → vítěz získává 2 body, poražený jeden bod do tabulky

Vítězem PLP se stává družstvo s nejvyšším bodovým ziskem po 14 kolech. Při rovnosti bodů jsou rozhodujícím kritériem vzájemné zápasy ( v pořadí výhry, body, skóre). Pro jistotu přidávám jednoznačný výklad pojmů body / skóre při shodě vzájemných zápasů 2:2 a 2:2, kdy jeden tým vyhraje oba zápasy trojic, čímž získá 4 body a druhý tým jen body 2, přičemž tým s 2 body může mít lepší skóre z dílčích her:

Př. A :B 13:11, 2:13, 10:13, 13:7 B:A 13:1, 13:4, 6:13, 12:13
Družstvo B má skóre z dílčích her výrazně plusové 88:69, nicméně po prohře v obou tripletech na body prohrává 2:4. Družstvo A se tedy umístní na lepší příčce.
Pokud by tyto parametry byly shodné, rozhoduje rozdíl bodů / skóre ze všech zápasů.
Soupisku jako první píší domácí a až poté doplní svou sestavu hosté (cílem této úpravy je snížení výhody domácího hřiště).
Organizační poplatek činí 500 Kč za tým, je splatný na losovacím aktivu. Bude použit na ceny a chod soutěže.
Vítěz, případně vicemistr, získává právo k účasti na Superpoháru 2016 (na vlastní náklady).  Formát letošního ročníku ještě není definitivně znám, o jeho propozicích budete informováni. Takto to probíhalo minulý rok: http://www.kulovyblesk.com/2015/11/superpohar-pro-brno/

Důležité upozornění: Všichni hráči se účastní PLP na vlastní nebezpečí!

Obecně se preferuje případná předehrávka utkání mimo stanovený 14 denní cyklus před dohrávkou.

Formální změna - nultý ročník byl oficiálně transformován v 1. ročník, letos se tedy hraje čtvrtý ročník PLP. Přehled dosavadních vítězů:

1. ročník: ČPK Poděbrady

2. ročník: PCFT Sokoleč

3. ročník: ČPK Poděbrady

4. ročník: ???

Foto z losu zde

Další foto z losu zde


Případné připomínky k podobě nového ročníku Polabské ligy pétanque směřujte na  oficiální email ligy.

Polabské lize 2016 zdar!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář