Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 1. dvojkola ročníku 2014

25. 4. 2014

Úvodní koule nového ročníku Polabské ligy pétanque byly vhozeny v pátek 18.4.2014 v utkání mezi obhájcem prvenství z Poděbrad a "Tibeťany" ze Sokolče. Vítězství Poděbrad v chladném a sychravém počasí pátečního odpoledne se zrodilo při standardním poděbradském výsledku 3:1 na zápasy.  Poděbrady tak prodloužily sérii svých výher v poměru 3:1 již na sedm duelů. Podrobné rezultáty dílčích her najdete tradičně v rubrice zápisy z utkání. Již v úterý 22. dubna si daly oba tyto oddíly odvetu v Sokolči. Znovu to vypadalo na tradiční poděbradskou výhru 3:1, ale domácí PCFT zvládl vyhrát závěrečný duel tripletů nejtěsnějším možným poměrem 13:12. Sokoleč si tak po remize 2:2 připsala do tabulky dva body díky prémiovému bodu z trojic, poražené Poděbrady pak bod jeden.

Ve stejný den se odehrálo za slunečného počasí i sokolské derby mezi Lipníkem a Kostomlaty. I když tým Kostomlat tvoří 50% nováčků, nenechali lipnickým hráčům nic zadarmo. Sice zatím nestřílejí, zato pěkně plasují. A tak se stalo, že  favorizovaná dvojka Morávek - Vavrovič P. dostala hned ze začátku zápasu od Vaníčků pětku a stejně tak trojka děvčat Vaníčková - Škorníčková - Soldátová zabodovala hned na úvod hry proti lipenské trojce Zdobinský - Mandíková - Vavrovič P. šestkou a vzápětí na to trojkou, takže Sokol Lipník rázem prohrával 0:9. Zkušenější domácí se  tím nenechali rozhodit a zápas dotáhli do vítězného konce  v obou případech. Konečný stav po čtyřech odehraných zápasech tak byl 4:0 pro Lipník. "Hezky jsme si zahráli, pobavili jsme se - už jenom nespoutanou  radostí Jitky Soldátové z každé povedené i méně povedené koule, kterou dávala hlasitě najevo, " hodnotí premiérový vstup nových klubů do Polabské ligy pétanque Sylva Mandíková. Fotoreport z utkání zde

V pátek 25.4. se odehrála první polovina dvojzápasu mezi Velimí a Předhradím. V utkání dvojic se představily tři manželské páry - Borovičkovi získali první bod pro hosty po výhře 13:4 nad Jeřalovými, za domácí pak v napínavé koncovce 13:11 srovnali Galčíkovi v duelu proti páru Vejtruba / Hanuš. V singlu Michal Souček odrazil nápor mocně dotahující Elišky Borovičkové, a uhájil tak pracně vybudované vedení  v konečném poměru 13:11. Skutečným vyvrcholením hracího podvečera byl souboj tripletů. Za stavu 12:9 pro Velim a bod u košonu pro hosty se Olda Borovička i přes naléhání svých týmových kolegů rozhodl pro riskantní střelbu, která přinesla zisk tří bodů. V následném náhozu pak hosté šťastným plasem Fandy Vejtruby rozhodli o svém vítězství 13:12.   

 Odveta mezi těmito oddíly se hrála v pondělí v Předhradí. Velimský oddíl znovu téměř využil maximální možnou rotaci hráčů do jednoho zápasu, když do dějiště duelu vyrazil v sedmičlenném složení. Žraloci z Předhradí, věrni svému názvu, se od počátku do svého protivníka zakousli. Výhodu domácího prostředí a euforii z povedených koulí přetavili do své výhry v poměru 4:0, čímž se minimálně na jeden den vyhoupli do čela tabulky Polabské ligy. Z něho jej mohou již zítra sesadit hráči z Lipníku, pokud uspějí v závěrečném špílu úvodního dvojkola v Kostomlatech.

Poslední zápas úvodního dvojkola přinesl opětovnou výhru 4:0 favorizovaného Lipníka nad dalším nováčkem PLP z Kostomlat. Bohatou fotodokumentaci z toho utkání naleznete zde.

Tabulka po úvodním dvojkole je již spočtena, po dalších zápasech bude aktualizována častěji.

 

Náhledy fotografií ze složky Polabská liga 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář