Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 1. dvojkola ročníku 2015

1. 5. 2015

PC Sokol Lipník - PCFT Sokoleč 2:2

Obhájce prvenství ze Sokolče odehrál svůj první zápas nového ročníku v Lipníku. Oba týmy nevyšly z tohoto měření sil bodově náprázdno, neboť duel skončil remízou 2:2. Hosté byli o něco spokojenější, když uspěli v tripletech, čímž si do tabulky připsali o bod navíc. Lipničtí do utkání dvojic nasadili Jirku Chalupu s Maruškou Chludilovou proti dubletu ve složení Honza Svoboda / Petra Provazníková. Začátek utkání se lépe  vyvedl PCFT, jenž se ujal vedení 8:1. Domácí dvojice však nesložila zbraně a po velkém dramatu vydřela výhru v nejtěsnějším možném poměru 13:12. Michal s Libuškou svedli boj s Faustovými. V souboji rodinných týmů měli hosté navrch a přesnou střelbou dovedli zápas ve svůj prospěch  po výsledku 13:7. Jedničky si zahrál Michal proti Petře, která hrála výborně a vůbec se nevzdávala. Michalova větší zkušenost nakonec zvítězila. Souboj trojic (Petr Morávek / Petr Vavrovič ml. / Jirka Chalupa vs. Honza Svoboda / Tonda Faust / Petr Faust) skončil jednoznačným vítězstvím „Tibeťanů", kteří tak vykročili k obhajobě titulu dvojbodovým ziskem.

Sevak Velim - Pedro Velim 2:2

V úvodním kole PLP 2015 došlo k prvnímu derby v historii klubu PC Sokol Velim, a to mezi družstvy Sevaku a Pedra. Přestože před zápasem bylo družstvo Pedra papírovým favoritem, hráči Sevaku překvapili soupeře vyrovnanou hrou, která vyústila v nerozhodný výsledek se šťastným koncem pro Pedro. „Remíza 2:2 je  ztrátou. Sám jsem měl na ruce vítězný bod, bohužel jsem pomohl svou chybou k vyrovnání," hodnotil na sociální síti rozhodující duel tripletů Lukáš z týmu Sevaku.

Sokol Kostomlaty - ČPK Poděbrady 0:4

Průběh utkání z pohledu domácích zhodnotila kapitánka Kostomlat Alena následovně: 23.4.2015 k nám zavítali obávaní hráči ČPK Poděbrady, což jsme ještě před rozlosováním tipovali. Zápas č.1: Škorníčková Jaroslava a Šulcová Hana proti Šmic Ivan a Lébl Vratislav. Jarča s Hanou celou dobu vedly a Poděbrady pouze dotahovaly. Jarča i Hana výborně placovaly a Jarča bravurně střílela. Bohužel v závěru zvítězila střelba soupeřů. Prohra 11:13, zvítězila letitá zkušenost, co víc k tomu dodat. Moc pěkné a dramatické utkání. Zápas č.2: Hercoková Míla a Mullerová Maruš. Před utkáním velice dobře placovaly, ale nějak se zalekly soupeřovy střelby a prohrály 2:13. Spíš je přemohla nervozita. Duel č. 3: Luboš Škornička versus Lébl Vratislav. Začátek měl Luboš výborný, ale opět zvítězila střelba soupeře. Prohra 4:13. Utkání č.4: Vaníčková Alena, Kastner Luboš a Škorničková Jarča proti Šmic Ivan, Němec Petr a Roubín Pavel. Do výsledku 9:6 pro nás jsme pořád vedli a hráli moooc dobře. Pak jsme nechali soupeře dotahovat pouze po jednom bodíku. Za stavu 11:10 jsme si bohužel nechali dát trestuhodnou trojku a bylo vymalováno. Škoda 11:13, asi jsme se zalekli naší případné výhry. Loni jsme od nich dostali tři kanáry a uhráli za celé kolo jediný bodík. I když výsledek je stejný v poměru 0:4, tak jsme letos dokázali uhrát bodíků 28. Jinak počasí parádní a pohoda na hřišti, i když s hořkým koncem pro nás. Kostomlaty - Poděbrady  obrazem zde.

Žraloci - Kulová osma 3:1

Soutěžní derby zápas mají za sebou i v Předhradí. Žraloci v prestižním souboji udolali Kulovou osmu 3:1, i když po úvodním zápasu dvojic prohrávali 0:1. „Monarchistický" dublet Žraloků, jenž tvořili Král roku 2013 a Královna roku 2014 (vítězové singlových turnajů z Předhradí), se sice ujal vedení 7:1, ale Olda s Eliškou zbytek utkání vyhráli v poměru 12:1. V souběžně hraném duelu dvojic byl vývoj zápasu opačný. Žraloci po špatném začátku (0:5) celý zápas dotahovali, aby následně Petr za stavu 9:12 zařídil vítěznou „čtyřkou" srovnání stavu zápasů na 1:1. V utkání jednotlivkyň se panovnický trůn vůbec neotřásl. Úřadující královna Zuzka po výborném výkonu a výsledku 13:4 dostala svoji družinu do vedení. To Žraloci v měření sil tripletů udrželi, když po skvělém startu v podobě vedení 7:0 tento špíl dovedli zdárně do vítězného konce v bodovém poměru 13:9.    

PCFT Sokoleč - PC Sokol Lipník 2:2

Odveta mezi Sokolčí a Lipníkem přinesla opět dramatický a vyrovnaný zápas, v němž se „Tibeťané" znovu radovali z rozdílového bodu. Hostujícímu družstvu přitom skvěle vyšly úvodní zápasy dvojic. Dvojice ve složení Petr Vavrovič st. / Libuše Zdobinská nedala šanci dostat se do zápasu domácímu dubletu Petr Kára / Karel Krojidlo, když povedenou střelbou eliminovala plas sokolečské dvojice. Druhé utkání dubletů mělo podobný průběh. Domácí dvojice se zasekla na šesti bodech, čehož hostující pár ve složení Maruška Chludilová / Miloslav Salač využil k pohodové výhře. Lipničtí byli velmi blízko tříbodovému zisku v singlu, neboť se v něm Mirek Chaloupek ujal komfortního vedení v poměru 9:2 nad domácím specialistou na tuto disciplínu. Karel Krojidlo se ale nepříznivému stavu skóre nepoddal a trpělivě z náskoku soupeře ukrajoval, čímž ho dokonale vyvedl z konceptu. Karel svého protivníka nakonec udolal 13:9, a tak o dělbě bodů musel rozhodnout až poslední duel tripletů. V tomto měření sil se poprvé v zápasovém bloku od začátku výrazně lépe dařilo domácím. Trojice ve složení Petr Kára / Dan Slabina / Vít Kadeřábek zvítězila 13:4, čímž zajistila svému družstvu bonusový bod.   

Kulová osma - Žraloci 4:0

Družstva Kulové osmy a Žraloků jsou si po odehrání obou vzájemných bratrovražedných bojů „fifty - fifty", neboť oba týmy si po prvním dvojkole připsaly do tabulky PLP po třech bodech. Žraloci byli tentokrát poznamenaní neúčastí svého nejlepšího hráče z minulého duelu Petra "Béby" Němečka, který předešlý zápas rozhodl nevídaným hodem, kdy přes hradbu snad pěti koulí vrchem umístil přímo ke košonovi, a rozhodl tak klíčový zápas trojic. V odvetě se Eliška ukázala jako rozdílová hráčka, když nejenže oplatila Zuzce prohru ze singlu, ale i svým výtečným přibližováním vyhecovala své kolegy z týmu Jirku a Jardu k naplnění hesla starých latiníků „exempla trahunt" (příklady táhnou). Olda se na pozici střelce nenechal zahanbit a svou nebývale vysokou úspěšností v této herní činnosti přispěl k jasné výhře svého celku v poměru 4:0.

Pedro - Sevak 3:1

Patřičně vyhecovaná byla i derby odveta ve Velimi. Hráči Pedra posílili svoji týmovou sounáležitost  zakoupením stylových Pedro dresů. Nová trika na soupeře ze Sevaku zřejmě náležitě psychologicky zapůsobila, neboť v zápise uvedení hosté se zmohli v zápasech dvojic jen na dva body. Poprvé se navíc v letošním průběhu  PLP rozezpíval kanár. V soboji jednotlivců se odehrál zápas v totožném personálním  obsazení jako v úvodním utkání. Pavel Jeřala tentokrát potvrdil roli favorita, když zdolal houževnatě vzdorujícího Milana Galčíka 13:8. Za rozhodnutého stavu 3:0 i do utkání trojic lépe vstoupilo Pedro, avšak bojovně naladěný triplet Sevaku tento špíl dovedl do  vítězného konce, a zaznamenal tak alespoň dílčí úspěch.

ČPK Poděbrady - Sokol Kostomlaty 3:1

Program úvodního dvojkola PLP uzavřel duel v Poděbradech, kam přijely Kostomlaty. Papírovým favoritem byli domácí hráči, avšak kostomlatské ženy srdnatě bojovaly a každé odehrané utkání přiblížily k dramatické koncovce. Poděbrady nicméně zápas dovedly k tříbodovému zisku a po úvodním dvojkole mají jako jediné družstvo v tabulce plný bodový zisk. Počínaje tímto dvojkolem bude tabulka PLP aktualizována.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář