Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 1. dvojkola ročníku 2016

8. 5. 2016

Polabská liga 2016 odstartovala! Druhým odehraným a prvním nahlášeným výsledkem nové sezóny byl duel mezi Sevakem Velim a Sokolem Lipník. V úvodní hrací týden panovalo v Polabí spíše zimní počasí než jarní a hostující ekipa stylově zmrazila naděje Sevaku na první body do tabulky, když ve Velimi zvítězila 4:0. Domácí se třemi manželskými páry v sestavě odehráli dvě vyrovnaná a dvě výsledkově jasná střetnutí. Ve všech z nich se radovali z výher členové hostující družiny.

Druhý velimský celek, Pedro, odehrál svůj premiérový duel v podobném konceptu, avšak s naprosto opačným vyzněním. Hosté z Kostomlat přijeli do Velimi pouze ve čtyřčlenném složení, když zbytek sestavy vypadl z široké škály důvodů (zdravotní, zahraniční cesta, občanské povinnosti...). Pedro rovněž nebylo kompletní, Vojta si v úvodu nové sezóny vybírá neskutečnou porci smůly. Oba zápasy dvojic přinesly napínavá měření sil s dvojcifernými číslicemi na obou stranách. Na kýženou třináctku ovšem dosáhli jenom členové domácí sestavy. Těsné prohry patrně zapracovaly v podvědomí kostomlatského týmu, což v kombinaci s nemožností prostřídání vedlo k poměrně jasným porážkám v jedničkách i trojicích. Fotky zde

Sevak Velim měl v odvetě v Lipníku o 13 bodů lepší skóre z dílčích her, přesto spokojenější odcházeli z tohoto duelu domácí hráči. Po tragickém úvodu v dubletech (1:13 a 3:13) totiž následně Rubi Gorrońo López v singlu snížil po výhře nad Milanem Galčíkem. O dělbě bodů tak rozhodoval vyrovnaný zápas trojic. Lipnický triplet v něm byl o dva bodíky napřed, čímž získal cenný bonusový bod do tabulky.

lipnik-29.4.2016.jpg

Kostomlaty rozšířily oproti úvodnímu zápasu svou sestavu o Mílu Hercokovou a nehrajícího kouče Rudu Vaníčka. Utkání bylo zahájeno v 17.35 hod. a ukončeno ve 20.40 hod., s 5 min. přestávkou. Už z toho je zřejmé, že to byl urputný boj. Tři utkání měla stejný bod zvratu za stavu 9:3. 1. zápas:  Müllerová -  Hercoková proti Vaňková - Skala. Začátek nebyl pro Kostomlaty příznivý, ale pouze do stavu 3:9, kdy Míla přesnou střelou zabodovala hned pětkou. Potom bod po bodu už soupeři nedovolily ani bodík a první  vítězství Kostomlat bylo na světě v poměru 13:9. 2. zápas: Škorničková - Vyoral proti Škopek - Jeřala byl od začátku celkem jednoznačný pro Kostomlaty. Šlo jim zkrátka všechno. A přibylo druhé vítězství, tentokrát s výsledkem 13:6. 3. zápas Hercoková - Vaňková se znovu nepříznivě vyvíjel pro Kostomlaty, ale opět pouze do stavu 3:9, kdy nastal zlom a Míla H. trpělivě přidávala bod po bodu a urodilo se tak třetí vítězství pro Kostomlaty 13:9. 4. zápas Škorničková, Vyoral, Vaníčková proti Skala, Jeřala Škopek vypadal do stavu 9:3 celkem jednoznačně. Průběhem odvetného zápasu už hodně zoufalý Paša dokázal zázračně zmobilizovat svůj tým napřed čtyřkou, pak hned dvojkou, a najednou bylo srovnáno. Kostomlaty ještě uhrály dva body, ale závěr patřil Pedru 11:13. Urputný souboj skončil bez umělého osvětlení, se zavřenou hospodou, přesto velice přátelsky.  Fotky zde.

Pétanque Sokoleč - Kulová osma: Toto klání bylo plné zvratů a změn v jednotlivých utkání. Nejprve Karel s Jardou prohrávali nad hostující dvojicí 9:2 a otočili na 13:11. Zároveň s nimi prohrávala druhá dvojice domácích 10:3 nad Eliškou a Oldou, ale také dokázala otočit na konečných 13:10. Jednotlivci nastoupili proti sobě a místní Tipboul dával kurz sázek na 1,68 proti 1,72 (V Sokolči nesázejte, bookmaker má při této kurzové hladině 30 % zisku jistých :-)) . Vše se vyplnilo do posledního puntíku. Pětkrát se otočilo vedení v utkání a nakonec měl snad více štěstí Dan, jehož koule, při poslední hozené kouli ve hře, zůstala po výrazu o centimetr blíž k šťastnému prasátku. Konečný výsledek byl 13:12 pro domácí. Do té doby domácí vedli i v tripletu, ale po zjištění celkové výhry někteří neunesli váhu okamžiku a hosté s převahou a čistou střelbou Oldy otočili výsledek na svou stranu 9:13 .Celkově tedy 3:1 pro Sokoláky.

PCFT Sokoleč – Žraloci Předhradí: Díky nedokonalé přípravě šaten pro hostující tým musela krásnější polovička „rybího“ týmu využít, na převlečení do dresů, toalety v místní hospůdce. Ale nakonec vše dopadlo dobře a po několika „zařehtání“ mohlo klání začít. Po těžkém boji utrpěla domácí dvojice Honzy s Petrou hořkou porážku od Zuzky a Béby 11:13, zatím co druhá dvojice Petr s Tondou přehrála hostující Lenku s Fandou 13:3. Tedy jedna jedna ..Do singlu nastoupili proti sobě Tonda a Béba. Byl to boj do poslední koule, v němž bylo několik sporných situací, které oba účastníci vždy vyřešili domluvou a podáním ruky. Nakonec Tonda posledním náhozem vyhrál další bod pro místní 13:12. V té době měly obě trojice stejné skóre 6:6.  Jakmile ale domácí ucítili vůni možné celkové výhry, nepustili soupeře už ani k jednomu náhozu a nakonec vyhráli i triplet 13:6 .. Rezultát tak zněl 3:1 pro PCFT Sokoleč.

V digitální říší se nám zatoulal report z úvodního špílu ligy, který obstaraly týmy Žraloků a PCFT. Předminulí vítězové potvrdili své kvality - domácí jednoznačně přejeli 0:4. Nádhernou podívanou nabídl souboj jednotlivců Toma Malého a Tondy Fausta - úvodní tříbodový náskok Toma Tonda obrátil na 3:9, hra se opět překlopila na stranu domácího hráče na 12:9. Šťastnější koncovku však uhájil Tonda Faust, na konečných 12:13 pro hráče Sokolče. Obraz hry v souboji trojic neodpovídal konečnému výsledku 4:13. Do stavu 4:4 se oba týmy přetahovaly jednobodovými hrami, po nich však následovaly dvě hry po několika bodech pro hosty, které definitivně podtrhly skalp domácích 0.4. 

Kulová osma se po nesmírně vyrovnaném utkání v Sokolči těšila, že svému protivníkovi vrátí prohru i s úroky, avšak nováčkovský elán hostujícího týmu byl proti. Po nerozhodných deblech 1:1 Pétanque Sokoleč zvítězil v singlech i trojicích, a je tak po úvodním dvojkole v těsném závěsu o skóre za krajany z PCFT. O bod zpět je PC Sokol Lipník, další družstva mohou svou pozici vylepšit v následujícím dvojkole. Od nynějška bude pravidelně aktualizována tabulka .

p1030966.jpg

sestava Kulové osmy

p1030969.jpg

ekipa Pétanque Sokoleč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář