Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 2. dvojkola ročníku 2014

27. 5. 2014

Úvod 2. dvojkola PLP obstaral duel mezi Tibeťany a Žraloky. Hosté z Předhradí zapojili do sestavy kvartet hráčů, kteří do prvního dvojkola nenastoupili. V dubletech byla na Žralocích ještě patrná nerozehranost, když oba tyto špíly hladce prohráli. Zbylý sled zápasů ale nabídl napínavou podívanou. Královskou kategorii tripletů ovládla hostující trojice Vejtruba, Rovný, Litera po své výhře v poměru 13:10. O dělbě bodů tak rozhodoval výsledek ze singlů, kde domácí specialista na tuto hru, Karel Krojidlo, přetlačil taktéž výsledkem 13:10 Tomáše Malého.  

Vyrovnaný zápas v chladném nedělním odpoledni se odehrál mezi domácími Poděbrady a hosty z lipnického Sokola. V první hře dvojic se Pavel Roubín s Jiřím Voříškem probudili až za stavu 0:9 a to již bylo na zvrat pozdě. V druhém duelu dvojic rozhodla o výhře Poděbrad pětka za vyrovnaného stavu uprostřed hry. V následujícím zápase trojice Poděbrad vzala od samého začátku hru do vlastních rukou a celkem hladce zvítězila. V jednotlivcích se začínající a zatím nezkušený Jiří Voříšek dlouho pral o své první letošní vítězství v polabské lize - nakonec však rozhodla větší zkušenost soupeře.

Závěrečný duel třetího kola skončil v Kostomlatech remízou 2:2, i když v jednu chvíli se zdálo, že vyhraje někdo jiný - vyšší moc, která na dějiště utkání seslala průtrž mračen. Naštěstí nepřízeň počasí dlouho nevydržela, a tak se dohrál celý plánovaný sled zápasů. Utkání dvojic i paralelně probíhající souboj jednotlivců a trojic skončil nerozhodně 1:1. Hosté byli o něco spokojenější, neboť si díky bonifikaci za výhru v tripletech odvezli do tabulky o bod více. Domácí oddíl zapojil do hry 7 hráčů, další se přišli na zápas Polabské ligy podívat. Kostomlatský boulodrom, který je situován v pěkném prostředí při hlavní obecní komunikaci, má potenciál přilákat do hry další hráče z této obce. Fotogalerie z duelu zde  (odkaz opraven)

Odvetný zápas mezi favority soutěže z Lipníka a Poděbrad přinesl tři vyrovnané a napínavé zápasy a jasnou výhru Petra Morávka v jedničkách. Poděbrady si po tuhém boji nakonec odvezly 2 cenné body z Lipníka.

Ve Velimi hostující Kostomlaty překvapily novými jednotnými dresy a následně i výhrou dubletu Alena Vaníčková / Jarča Škorničková. Za domácí na 1:1 srovnala dvojice ve složení Vojta Černý / Lukáš Jeřala. Pavel "Paša" Jeřala pak letos poprvé nastoupil do singlů a vylepšil si svou celkovou bilanci v této disciplíně v PLP na 5:0. O výhře Velimi 3:1 rozhodl triplet Černý / L. Jeřala / Souček. Po skončení soutěžního zápasu hosté nespěchali domů a vytvořili s dalšími domácími hráči smíšené týmy, které si spolu ve velmi pohodové atmosféře zahrály až do západu slunce.  Foto z odvety Velim - Kostomlaty zde.

Poslední zápas 2. dvojkola mezi Předhradí a Sokolčí skončil opětovnou výhrou  Tibeťanů 3:1. Po remíze v dubletech domácí velmi těsně prohráli oba zbývající špíly - Eliška v singlech o bod a žraločí triplet o body 3. Tento výsledek tak přinesl bodovou shodu hned tří týmů na čele tabulky. V této souvislosti připomínám, že při bodové shodě rozhoduje kritérium vzájemných zápasů, jak bylo řečeno na informativní schůzce ve Velimi. Podle tohoto kritéria se hrálo již vloni a bylo uvedeno v úplně prvním příspěvku těchto stránek. Po druhém dvojkole jsou tak v čele Poděbrady před Lipníkem a Sokolčí.

 

Náhledy fotografií ze složky Polabská liga 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář