Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 2. dvojkola ročníku 2015

23. 5. 2015

Žraloci - Sevak 4:0

Prohra 0:4 v odvetě s Kulovou osmou Žraloky nijak nepoznamenala, neboť v následném utkání se Sevakem totožným poměrem zvítězili. Do sestavy domácích se vrátil Petr "Béba" Němeček, jenž s Tomášem Malým v utkání plném zvratů porazil rodinný tým Galčíků 13:11 (vývoj skóre 6:1 → 8:11 → 13:11). Druhá domácí dvojice (Zuzka Kovačičová / Fanda Vejtruba) vstoupila do duelu s velimským dubletem (Vlasta Nejedlá / Václav Jeřala) katastrofálně, ale po začátku 0:5 soupeři další bod nedovolila. V singlech se oba protivníci tahali o každý bod, nakonec Petr přetlačil Milana v poměru 13:8. Utkání tripletů přineslo podobnou zápletku jako druhý zápas dvojic, když domácí trojice pustila hosty do nadějného vedení (0:7), aby následně vývoj tohoto měření sil zcela otočila.

Pedro - Poděbrady 0:4

Poděbrady drží stoprocentní bilanci i po zápase ve Velimi, kde nastoupily k duelu s Pedrem. Úvodní utkání dvojic nabídla totožný průběh. Oběma poděbradským párům vyšel začátek, domácí se postupně do zápasu vrátili. Dvojici Vojta / Pavel ale k celkovému obratu zabránil nešťastně posunutý košón. Druhá velimská dvojice snížila z hrozivých 1:9 na 7:9, avšak i v tomto případě nedokázala zlepšenou herní pohodu využít k výhře. Velimi se nedařilo i ve zbývajícím programu. Pavel v singlu narazil na výborně připraveného protivníka a duel tripletů skončil jasnou výhrou hostí.

PCFT Sokoleč - Sokol Kostomlaty 3:1

Úvodní zápasy dvojic skončily zrcadlově obrácenými výsledky v  poměru 13:1. Zatímco hostující dublet Alena / Jarča vyhrál snadno po 20 minutách, domácí Petra s Honzou se na pohled  jasnou výhru nadřeli o poznání více. V krásné hře plné zajímavých náhozů totiž navyšovali svůj náskok bod po bodu. Druhá polovina utkání nabídla napínavá a vyrovnaná měření sil. První bylo dohrané utkání jednotlivců. Za hosty poprvé v lize nastoupil Michal Vaníček a v souboji s ostříleným Tondou Faustem se statečně držel až do stavu 11:11, kdy Tonda zápas urval dohozenou dvojkou. Souboj tripletů přinesl napínavou koncovku, v níž hostující hráčky vedly 12:10. Svojí předposlední koulí naplasovaly 13. bod, jenže domácí svojí poslední koulí dokázali posunout košona a bodovat v tento okamžik třemi koulemi. Alena poslední koulí ve hře mohla výsledek ještě změnit, ale těsně nepřehodila bránící kouli, a tak se domácí po této infarktové koncovce mohli radovat ze tří bodů do tabulky. Fotky ze zápasu zde.

Sevak Velim - Žraloci 2:2

Sevaku se domácí odveta proti Žralokům vyvedla ze dvou třetin, neboť si připsal bonusový bod za výhru trojic při celkovém nerozhodném stavu 2:2.  Domácí tentokrát vyslali do utkání dvojic dva manželské páry. „Galčíci" zvítězili s přehledem v poměru 13:2 nad párem Tomáš Malý / Petr Koláčný. Pepa s Vlastou pak těsně prohráli v koncovce 11:13 s Ručounem a Zuzkou. V singlu se pozápasové pocity hráčů oproti zápasu dvojic proměnily, neboť Tomáš Malý zdolal Milana Galčíka 13:9. Do duelu trojic domácí nasadili třetí manželský pár. Jeřalovi utvořili vítězný triplet spolu s Pepou Nejedlým, když zdolali žraločí trojici 13:6.

Sokol Kostomlaty - PCFT Sokoleč 4:0

report z pohledu domácích:

14.5.2015 k nám zavítal k odvetě PCFT Sokoleč.

Dvojice Jarča a Maruš proti Krojidlo, Kára. I když soupeři vyhráli košona, nechali si nadělit pětku. Pak následovala čtyřka a 2x dvojka. Jarče a Maruš stačily pouhé čtyři hry a daly jim zcela jednoznačného kanára. Výsledek odpovídal této rychlé hře. Honza z toho radost neměl. 13:0

Dvojice Luděk a Alena proti Kadeřábek, Slabina. Soupeř chtěl hrát na sluníčku a hlubokých kamínkách, vyhověli jsme rádi. Do sedmého bodu jsme vedli, nicméně soupeř stále pomalu, ale jistě stahoval. Koncovka však patřila nám. Vyhráli jsme 13:10. Ani z tohoto výsledku nebyl Honza nadšený. 13:10

Jedničky. Karel  po loňské nečekané prohře s Jarčou si vyžádal odvetu. Do sedmého bodu hrála Jarča skvěle a vedla. Pak ale nastal zásadní zlom pro všechny domácí. Karel se ujmul vedení, ale Jarča posbírala zbytek sil a zvítězila . Honza už moc nekomentoval, neboť souběžně se odehrával také velmi dramatický boj trojic. 13:11

Trojice Luděk, Hynek /oba měli premiéru na Polabské lize/ a Alena proti Kadeřábek, Slabina a Kalianko. Bohužel od začátku jsme prohrávali a bojovali sami se sebou. Za stavu 5:12 pro Sokoleč jsem koukla na stav Jarči, to byl zrovna okamžik, kdy začala pomalu, ale jistě prohrávat  a mně se podařilo místo dohodit na naší čtyřku posunout košona a nahrát jim bod. Zase jsem nahrála Sokolči jako u nich doma. Psycho. Ale naše bojovnost se projevila. Za stavu 6:12 Luděk krásným kárem skoro na 12m a Hynek perfektně dohodil. Soupeř nemohl ten jediný bodík dát a to už Honza fest koučoval. Na závěr jsme udeřili rovnou pětkou a bylo vymalováno. Skoro ve stejný okamžik skončili i jedničky. 13:12

Naše radost byla obrovská. Porazit loňské vítěze Polabské ligy 4:0, to nás ani ve snu nenapadlo. Pravdou ale je, že již ze Sokolče jsme si měli přivést spravedlivější remízu. 

Fotky ze zápasu zde

ČPK Poděbrady - Pedro Velim 2:2

Poděbrady poprvé v lize ztratily bod, nicméně podle průběhu klíčového duelu tripletů je tato ztráta téměř plnohodnotným vítězstvím. Hráče Pedra přijeli do Poděbrad podpořit kolegové ze Sevaku, kteří viděli zajímavý a napínavý duel. Zápasy dvojic skončily nerozhodně 1:1. Kapitáni obou týmů vyslali do singlu stejné hráče jako v obou vzájemných zápasech minulého ročníku. Tehdy dvakrát zvítězil Pavel Jeřala nad Honzou Karbulkou po velkých bitvách (13:10 a 13:12). Pavel uspěl i tentokrát, když zvítězil v poměru 13:7. Pedro se mohlo dostat v tabulce do kontaktu s domácími po výtečně rozehraném utkání trojic. Velimská družina ale za příznivého stavu 10:2 zbytek zápasu k vítěznému konci nedovedla, a tak si místo tří bodů připsala do tabulky PLP jen bod jeden.

Kulová osma - Sokol Lipník 3:1

Kulová osma v dohrávaném zápase 2. dvojkola zdolala v domácím prostředí Sokol Lipník 3:1. Domácí tým měl problémy se složením sestavy, z které vypadl nemocný Jarda Hanuš. Zastoupila jej Bláža Turková, jež si hned ve dvojici s Jirkou Rovným připsala premiérovou výhru v PLP. V dubletech nezaváhali ani manželé Borovičkovi, a tak po polovině zápasu vedla Kulová osma 2:0. Bláža Turková v singlu zaplatila nováčkovskou daň, když jasně prohrála s Michalem Zdobinským. O poznání vyrovnanější duel se hrál v tripletech, v nichž domácí trojice dokázala zvítězit 13:9. Kulová osma si tak připsala druhou domácí výhru, naopak Sokol Lipník na první vítězství v lize stále čeká.

Sokol Lipník - Kulová osma 3:1

Sokol Lipník ukončil své čekání na první výhru hned v odvetě s Kulovou osmou, kterou zdolal v domácím prostředí 3:1. Olda s Eliškou dokázali znovu zvítězit v dubletech, ale to bylo ze strany hostí vše. V zápasech jednotlivců a trojic domácí povolili soupeři v součtu jen šest bodů. Sokol Lipník se tak odpoutal z poslední příčky tabulky PLP.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář