Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 2. dvojkola ročníku 2016

24. 5. 2016

Druhé dvojkolo otevřel duel mezi Žraloky z Předhradí a Kostomlaty. Utkání se neslo ve veselé náladě, vyhrůžky hození do místního jezera nakonec nebyly uskutečněny. Všechny zápasy byly víceméně jednoznačné, po dvouhrách byl stav srovnaný, Jarča s Hynkem přejeli Bébu se Zuzkou, Fanda s Lenkou přehráli Marušku s Mílou. O vítězi musel rozhodnout souboj trojek  (Jarča, Hynek a Alča vyhráli nad Bébou, Lenkou a Zuzkou) a jedniček (Tom zvítězil nad Mílou). I zde došlo k rozdělení bodů, klíčovou trojku ale vyhráli hosté z Kostomlat, odvezli si tedy jeden bod navíc.

Fotky zde 

Hráči Pedra a Kulové osmy odehráli utkání ve Velimi v deštivém počasí. Dublety skončily nerozhodně 1:1. Parádní představení v nich předvedla domácí dvojice Amy / Aleš, která kvalitní hrou nedala svým soupeřům sebemenší šanci na úspěch. Za hosty vyrovnali Eliška s Oldou, kteří v o poznání vyrovnanějším duelu udolala domácí pár Paša / Martin 13:10. V singlu Aleš navázal na svůj výkon z dvojic a dostal Pedro do vedení. Domácí o něj a tím i dva body mohli přijít v tripletech, v nichž se skóre přelévalo ze strany na stranu. Pedro nakonec tříbodový zisk do tabulky uhájilo po výhře 13:11 i díky divácké podpoře.

V Lipníku domácí Sokol odčaroval kouzlo nováčka ze Sokolče, kterého porazil 3:1. Domácí skvěle zvládli oba zápasy dvojic, které v součtu vyhráli 26:3. Když Jarda Muzikant přidal v singlu třetí bod, mohl si domácí Sokol dovolit prohru v tripletech, aniž by ohrozil tříbodový zisk do tabulky PLP.

img_6882.jpg

Druhý sokolečský tým, PCFT, hájil své vedení v tabulce ve Velimi, kam zavítal k duelu se Sevakem. Hrál se velmi vyrovnaný zápas, nejnižší dosažené dílčí skóre bylo 8 a 7x z 8 možných bylo dosaženo dvojciferné hodnoty získaných bodů v jednotlivých špílech. Sevak znovu doplatil na pravidlo o bonusovém bodu z tripletů, když naprosto stejně jako v Lipníku tuto kategorii ztratil v poměru 11:13. Hosté tak po 3. rundě utkání stále vedou, akorát do role nejbližšího pronásledovatele se posunul lipnický Sokol.

Řadu osmibodových týmů v čele tabulky PLP rozšířily po domácí výhře 3:1 nad Žraloky  Kostomlaty, ty však mají odehrány již 4 zápasy. V prvním zápase domácí Dana s Hynkem rychle a zcela jednoznačně porazili dvojici Zuzka / Petr 13:3. Souběžné utkání mělo zcela opačný charakter. Domácí Jarča a Alena proti výborně hrající Lence a Fandovi se pomalu, ale jistě utrápily k výsledku 4:13. Pak už taktovku jednoznačně převzaly domácí Kostomlaty. Nejprve v jedničkách Dana rychle porazila Petra 13:5, aby mohla podporovat a sledovat rozhodující trojky. Hynek si nebyl moc jistý, zda se Jarča s Alenou proberou z takové prohry. Lenka, Zuzka a Fanda nastoupili s velkou nadějí na výhru. To však netušili, že proti nim nastoupí Hynek s regenerovanou Jarčou a Alenou. Výhra domácích je zřejmá z výsledku 13:6. Utkání skončilo přesto přátelsky skoro za tmy. Fotky zde

Tibeťané odskočili na 11 bodů po výhře nad Sevakem 3:1. Sevak favorizovanému soupeři v jeho domácím prostředí kladl srdnatý odpor a byl blízko jednomu bodu. Po nerozhodných dvojkách svedli tuhou bitvu v jedničkách Tonda Faust s Milanem Galčíkem. Z nejtěsnější možné výhry v poměru 13:12 se nakonec radoval domácí hráč. Triplety naopak přinesly jednoznačné měření sil, Tibeťané v nich zvítězili přesvědčivě 13:3.

pcft---sevak.jpg

Bodový zisk do tabulky je zatím pro Kulovou osmu zakletý. Počtvrté v sezóně prohrála poměrem 1:3, tentokrát s Pedrem doma. Body nevisely vysoko, domácí dokázali zvítězit v tripletech a dva ze tří ostatních duelů ztratili těsně 12:13 resp. 11:13. „Není slabých soupeřů. Jen nevím, proč my jsme vždycky o kousíček slabší," trpce zhodnotil dosavadní výsledky svého družstva Jirka Rovný.

Utání mezi Pétanque Sokoleč a Lipníkem bylo napínavé od začátku do posledního náhozu. Nejprve dvojice přinesly celkem jednoznačný průběh na obou hřištích. Michal mladší se svou babičkou vyprovodili domácí dvojici Karla s Jardou 13:8. Na druhém hřišti Víťa s Danem nadělili Marušce s Mílou 13:5, takže po dvojkách remíza 1:1. Na jedničky nastoupil Michal starší proti Petrovi Károvi a Sokoláci v tu chvíli vkládali naděje do tripletu, kde se potkali Vítek s Danem a Jardou proti Nadě, Líbě a Míšovi. Ale jak to už bývá, nic nejde říct dopředu. V jedničkách se Petr vybičoval k heroickému výkonu a precizními dohozy postupně, bod po bodu, porazil Michala 13:11. V tento okamžik Sokolákům svitla šance na celkové vítězství. Při stavu 10:6 si to kde kdo již myslel, jenže soupeř byl proti a po dvou drobných chybách se stav otočil a hosté vyhráli 13:12 .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář