Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 3. dvojkola ročníku 2014

13. 6. 2014

Úterní přívalové deště skrápěly Česko v průběhu celého dne, ale na zápas mezi Žraloky z Předhradí a Sokoly z Kostomlat si naštěstí vybraly pauzu, a tak se tento úvodní duel 3. dvojkola mohl odehrát. Nováček z Kostomlat rozhodnutí vyrazit do Předhradí určitě nelitoval, neboť si z tamního borového háje odvezl dva body. Žraloci sice vyhráli obě utkání dvojic, ale zbývající dva špíly lépe vyšly hostujícímu družstvu, když Alena Vaníčková vyhrála v singlu a rozdílový bod pak s přehledem uhrála trojice ve složení Ruda Vaníček / Marie Müllerová / Jiřka Šlamborová. Fotogalerie z tohoto zápasu.  

Zápas plný obratů v podání domácího týmu se odehrál ve Velimi, kam přijely Poděbrady. První z nich předvedl dublet ve složení Milan Galčík / Václav Jeřala, jenž otočil nepříznivý stav 0:7. Tito hráči tak srovnali stav zápasu mezi Velimí a Poděbrady na 1:1, neboť na sousedním hřišti zvítězil hostující pár Pavel Roubín / Honza Karbulka. V singlu Pavel Jeřala prohrával s Honzou Karbulkou 2:7 a 7:10, ale nakonec toto utkání dovedl do vítězného konce v poměru 13:10. V tripletech byl náskok poděbradské trojice ještě markantnější, protože vedla již 9:0. Velimský triplet, který hrál v sestavě Vilda Šmejkal / Michal Souček / Martin Škopek, však další body neinkasoval a po sérii zdařilých hodů zvítězil 13:9.

Sokol Kostomlaty přivítal na svém novém hřišti k odvetnému utkání hráče z Předhradí. Krásné prostředí, počasí jak malované a pohodoví lidé s koulemi. Co víc si může člověk přát. V prvním hře si báječně zahráli již ostřílení hráči Jarda a Jiří proti domácím Jitce a Jarče. Hra to byla zcela vyrovnaná a napínavá až do posledního náhozu. Zcela zaslouženě vyhrály domácí hráčky 13 : 12. Nadšení z výhry nebralo konce. Na vedlejším hřišti skoro v tichosti a napětí probíhalo utkání manželů Borovičkových proti domácím Lence a Aleně. Do osmého bodu domácí velice urputně a namáhavě dotahovali. Zlom nastal za stavu 10 : 10, domácí byli na košonku a Oldovi ani Elišce se smolně nepodařilo kouli ani vystřelit ani dohodit a další výsledek byl na světě - 13 : 10 pro domácí. Kostomlaty tedy zcela překvapeni sami s sebou vedly 2 : 0. Na jedničky nastoupila za hosty Eliška proti domácí Míle. Eliška nic nenechala náhodě a rychle postupovala tu po třech, tu po dvou bodech, až k vítěznému konci 1 : 13. Na druhém hřišti se domácím nedařilo také /zřejmě je to nakažlivé/ - Jiřina, Lenka a Ruda proti Oldovi, Jardovi a Jiřímu, se vzpamatovali až za stavu 12 : 0, kdy je začala koučovat Míla, neb kanára máme zakázaného. A najednou to šlo a dva body byli doma. A tím to také skončilo. Prohráli jsme 2 : 13.
Poseděli jsme ještě pod pergolou, určitě jsme se neviděli naposled a rádi se znovu utkáme. Fotky z utkání zde

Vzhledem ke konstelaci ostatních výsledků se v pátek 6. června hrál v Lipníku zápas o první místo v Polabské lize mezi tamním Sokolem a PCFT Sokoleč. Hosté proměnili šlágr kola v překvapivě jednoznačnou záležitost, když si z Lipníka odvezli tři body po výhře 4:0. Tibeťané se tak s 11 body stali půlmistry PLP. Druhá polovina soutěže slibuje napínavé boje - na rozdíl od nultého ročníku, kdy od počátku výrazně odskočily do vedení Poděbrady, je letos startovní pole hodně vyrovnané a na celkové prvenství může aspirovat většina  družstev. Tabulka zaktualizovaná.

 Početná výprava  dorazila do Kluku u Poděbrad z Velimi. Výjezdu se celkem zúčastnilo 12 hráčů resp. diváků, což je úctyhodný počet. Domácí Poděbrady se opět ukázaly jako specialisté na remízy 2:2, přičemž již potřetí ze čtyř pokusů ukořistily rozdílový bod z tripletů. Pro celkový výsledek se ukázal jako klíčový souboj v dubletech, v němž domácí Pavel s Honzou nedokázali ve výhru přetavit nadějné vedení 8:3 nad velimskou dvojicí Vilda / Vojta. V singlech zvítězil nejtěsnějším možným poměrem 13:12 velimský specialista na tuto disciplínu Paša, jemuž k výhře dopomohla i velkorysost domácího hráče při špatně sečtených odehraných koulích. O konečné podobě výsledku tak rozhodovaly triplety a pozorný čtenář tohoto odstavce jistě zná vítěze.   

V Sokolči domácí PCFT zvítězil nad Sokolem Lipník 3:1. Do utkání dvojic za domácí nastoupili Honzové Svoboda s Bočkem a vyhráli svůj zápas nad lipnickou dvojicí L. Zdobinská, Salač 13-2. Na vedlejším hřišti svedla dlouhý a těžký petanquový boj dvojice A. Faust, P. Faust s P. Vavrovičem a M. Chludilovou a domácí dokázali zvítězit 13-11. V zápase jednotlivců zvítězil K. Krojidlo nad M. Chaloupkem 13-7. Pouze v zápase tripletů  domácí trojice D. Slabina, V. Kadeřábek, A. Faust  na vítězství nedosáhla a podlehla celý večer výborně hrajícím P. Vavrovičovi, M. Chludilové a L. Zdobinské v poměru 4-13. Utkání tak skončilo výsledkem 3-1 pro domácí. (převzato z webu PCFT Sokoleč, skóre a sestavy opraveny dle zápisu)

 tabulka aktualizována

 

Náhledy fotografií ze složky Polabská liga 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář