Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 3. dvojkola ročníku 2015

1. 6. 2015

Žraloci Předhradí - Pedro Velim 2:2

Žraloci v domácím prostředí pořádně koušou. Po Kulové osmě a Sevaku to poznalo družstvo Pedra. Po nerozhodných utkáních dubletů sice Pavel Jeřala dostal hosty do vedení 2:1, ale zápas tripletů převrátil rozdílení bodů na domácí stranu. Žraloci totiž v trojicích zvítězili 13:5, a získali tak bonusový bod do tabulky navíc.

Sevak Velim - PC Sokol Lipník 2:2

Šest hráčů Sevaku ve čtvrtek navštívilo zápas Pedra v Předhradí a výlet to byl zřejmě inspirativní, neboť páteční špíl s Lipníkem se svým průběhem velmi podobal výše zmíněnému duelu. Ve Velimi byl stav po dubletech rovněž 1:1. V singlech se hosté dostali do vedení a následné utkání trojic poměrně jasně ztratili v poměru 4:13.

Pedro Velim - Žraloci Předhradí 3:1

Pedro doma dokázalo bodovat za tři body, byť opět nezvládlo závěrečný duel tripletů. Ve dvojicích oba velimské páry zvítězily poměrem 13:8. Cesta obou týmů k tomuto vítězství byla odlišná. Aleš s Petrem otočili vedení soupeře 8:5, Pavel s Vojtou se naopak rychle ujali vedení 10:1, aby nechali Žraloky postupně snížit až na 10:8. Tři body pro Pedro zajistil v siglu Pavel Jeřala, jenž po velkém boji udolal dobře hrajícího Tomáše Malého. Trojice jsou dosavadní slabinou Pedra, které v nich padlo již popáté v řadě.

ČPK Poděbrady - PCFT Sokoleč 3:1

Ve šlágru třetího dvojkola se v Poděbradech poprvé střetli dosavadní vítězové PLP. Mírně navrch měl vítěz nultého ročníku z Poděbrad, jenž zdolal úřadujícího šampióna ze Sokolče 3:1, když domácí klíčový duel trojic urvali nejtěsnějším možným poměrem 13:12. Oba týmy  v prestižním duelu nijak neexperimentovali se sestavou a do zápasu nasadili ostřílené hráče. Tibeťané poprvé v sezóně zařadili do sestavy svou loňskou oporu - Honzu „Jeffa" Bočka. Ten hrál v dubletech se svým tradičním parťákem Honzou Svobodou a spolu těsně podlehli v poměru 11:13 domácí dvojici ve složení Honza Karbulka / Petr Němec. Pro Poděbrady to byl již druhý bod, neboť v souběžně hraném zápase si poradila dvojice Pavel Roubín / Vratislav Lébl s rodinným týmem Faustů 13:5. Poděbradští první mečbol nevyužili, neboť v singlu Tonda Faust jasně přehrál Vráťu Lébla 13:2. Souboj trojic tak musel rozhodnout o konečné dělbě bodů, jež mohla být buď 3:0 nebo 1:2. Oba týmy byly blízko výhře, nicméně 13. bod uhráli domácí borci, kteří si tak po polovině 3. dvojkola upevnilii své vedení v tabulce ligy.

Sokol Kostomlaty - Kulová osma Předhradí 1:3

Zápas obrazem i slovem z pohledu domácích:

K prvnímu utkání nastoupila Míla s Jarčou proti manželům Borovičkovým. Ve vedení se oba týmy celkem spravedlivě střídaly, ale v druhé polovině utkání si Míla s Jarčou nechaly dát pětku a již se jim nepodařilo dorovnat. Eliška výborně placovala a Olda perfektně střílel. Naše prohra 10:13.

K souběžnému druhému utkání nastoupil Luděk s Hynkem proti Jardovi a Jirkovi. Bohužel jsme na ně nestačili, a tak další prohra 5:13. Přesto to bylo hezké a pohodové utkání. Hynek zatím sbírá zkušenosti a prohry úplného, ale nadějného začátečníka.

Na třetí utkání se statečně postavil náš Luboš proti precizně placující Elišce, ale i tak uhrál krásných 8 bodíků. 8:13.

Poslední čtvrté utkání v sestavě domácích nastoupili Luděk, Hynek a Alena proti Oldovi, Jardovi a Jirkovi. Hrálo se v pohodě, dlouho a přetahovali jsme se o každý bodík. Aleně se zcela vyjímečně dařily její oblíbené poslední koule. Výsledek 13:9 pro nás byl zasloužený.

Sokol Lipník - Sevak Velim 3:1

Sokol Lipník si v domácím prostředí připsal druhou výhru v letošním ročníku PLP, když zdolal Sevak Velim. Domácí bez větších komplikací ovládli již úvodní zápasy dubletů, v nichž zvítězili 13:3 a 13:6. Druhá část sledu utkání se proměnila v burzu chovného ptactva. Oba celky si vyměnily po jednom výstavním exempláři, a tak bylo velmi rychle dohráno s celkovým skóre 3:1 pro Sokol Lipník.

Kulová osma - Sokol Kostomlaty 4:0

Kulová osma si doma bez větších problémů poradila se Sokolem Kostomlaty po výsledku 4:0. Kapitán domácích Jirka Rovný měl po této jasné výhře smíšené pocity: „ Kostomlaty jsou družstvo resp. spíše ženstvo, které je mi v lize nejvíce milé, sympatické a přátelské, takže z vítězství 4:0 mám radost, ale zároveň je mi to i líto."

PCFT Sokoleč - ČPK Poděbrady 0:4

Poděbrady v Sokolči nezaváhaly ani v jednom zápase a po výhře 4:0 navýšily své vedení v tabulce na 5 bodů. Tabulka dopočítána - v příštím dvojkole souboj 1. a 2. týmu tabulky: ČPK Poděbrady vs. Kulová osma Předhradí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář