Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 3. dvojkola ročníku 2016

5. 6. 2016

Pedro přivítalo ve třetím dvojkole Pétanque Sokoleč. V areálu FC Velim v ten den probíhaly další sportovní aktivity, a tak fragmenty tohoto utkání zhlédla spousta diváků. Domácím se skvěle dařilo v dubletech, v součtu obou zápasů si se svým protivníkem poradili v poměru 26:3. Pedru stačilo ke třem bodům uspět  v jednom ze zbývajících duelů. Aleš Klouda vedl v singlu nad Petrem Károu již 10:0. Hostující borec však víko rakve, která pohřbívala poslední naději Pétanque Sokoleč na bodový zisk do tabulky, dokázal alespoň na chvíli vykopnout, když snížil na rozdíl jednoho bodu. Aleš nicméně celkový obrat v singlu nedovolil a zvítězil nakonec 13:9. Jeho týmoví spoluhráči navíc v tripletech od začátku udávali tón zápasu a  zvítězili 13:7. Pedro tak celkově vyhrálo 4:0 a upevnilo si svoji pozici ve vedoucí trojici.


Následující den se ve Velimi hrál další zápas PLP. Sevak poměřil síly se Sokolem Kostomlaty a k vidění byl zrcadlově obrácený průběh utkání z předešlého podvečera. Hosté bez větších problémů zvítězili v obou dubletech (celkem 26:9). Pepa Nejedlý nastoupil za domácí do singlu místo tradičního specialisty Sevaku na tuto disciplínu Milana Galčíka. Rovněž tento singl přinesl nesmírně vyrovnaný boj. Hostující hráčka po  výhře 13:12  přispěla nejen svému týmu k celkovému vítězství, ale udržela si i svou dosavadní neporazitelnost v rámci PLP  (4 výhry, 0 proher). Trojice korunovaly jasnou výhru Kostomlat, když skončily výsledkem 3:13. V dresu domácích si svou soutěžní premiéru v Polabské lize odehrál Vlastík Krause. Fotky zde

Šlágr kola se hrál v Lipníku, kam přijel PCFT Sokoleč. Domácí Sokol nejprve dorovnal skóre se Sevakem v počtu zúčastněných manželských párů v Polabské lize na 3:3  a následně se po výhře 3:1 ujal vedení v soutěži. Dublety sice skončily nerozhodně 1:1 (hosté byli v součtu těsně lepší v poměru 21:22), ale druhý sled zápasů přinesl totožné skóre 13:4 pro lipnickou sestavu. Domácí do ní již zapojili 14 pétanquerů - tento statistický ukazatel s největší pravděpodobností v letošním ročníku žádné jiné družstvo nepřekoná.

Kulová osma si naopak nadále vystačí s minimalistickou čtyřčlennou sestavou. V rámci třetího dvojkola odehrála derby dvojzápas se Žraloky. V úvodním utkání byli v roli hostitele dle zápisu Žraloci. V prvním souboji dvojic proti sobě stáli zkušení matadoři Jarda Hanuš s Jirkou Rovným proti nově utvořeným dvojicím Petr Němeček - Fanda Vejtruba a manželé Borovičkovi proti Tomovi Malému a Zuzce Kovačičové. Oba zápasy byly velmi vyrovnané, na výhru si dělaly zálusk obě strany. Dublety nakonec skončily jednou výhrou pro každou z nich. Za domácí uspěli Petr s Fandou, za hosty Eliška s Oldou. Vše tedy mělo rozhodnout druhé kolo. V něm za Žraloky nastoupil Tom proti Elišce v jedničkách a Petr, Fanda a Zuzka proti Oldovi s Jardou a Jirkou ve trojkách. Jedničky nabídly opět vyrovnaný boj, v němž úspěch slavil Tom. Ve trojkách byl průběh zcela jednoznačný. Kulová osma smetla domácí a po zásluze si tak připsala jeden bod do tabulky navíc. Žraloci se nechali rozhodit situací za stavu 2:2: „Soupeřova střelecká koule se odrazila od zadního trámku a nebyla přes naše protesty anulována, " čílil se Fanda Vejtruba z domácího týmu. 

Po prvním velmi vyrovnaném utkání se čekal podobný průběh i u odvety a začátek tomu nasvědčoval. První dvojky mezi Borovicemi a Tomášem Malým se Zuzkou trvaly jeden a třičtvrtě hodiny a vyhrát mohl kdokoli. Štěstí se ale přiklonilo ke Kulové osmě, což se ukázalo jako klíčové, neboť po nerozhodných dvojkách si Kulová osma snadno připsala výhry v trojkách i singlu.

Pořadí v čele tabulky se neustále přelévá podle toho, jak docházejí zápisy z odehraných utkání. Po PCFT, Pedru a Sokolu Lipník se vyhouply do čela Kostomlaty, které zvítězily i doma nad Sevakem. V den odvety domácí již od rána s napětím sledovali postup bouřek, krupobití a lokálních záplav v celé Evropě. Naštěstí se to Kostomlatům vyhnulo. V prvním utkání nastoupila domácí dvojice D. Šplechtová - H.Vyoral proti J.Galčíková - M. Galčík. Zpočátku se spíše dařilo domácím, ale trpělivou hrou hostů bylo náhle srovnáno na 9:9. Pak následovala závěrečná čtyřka domácích: 13:9. Souběžně se odehrávalo druhé zcela dámské dramatické utkání J.Škorničková - A.Vaníčková proti H.Jeřalová - V.Nejedlá. Domácí dosáhly sedmi bodů a protihráčky si špitly – teď se to zlomí a hned daly dva bodíky ke svému jednomu, ale to byla jejich konečná. Byla to krásná, oku lahodící, něžná dámská hra, prosta střel: 13:3. Rozhodující byly trojky, kde za domácí nastoupili D.Šplechtová, H.Vyoral a A.Vaníčková proti silné trojce J.Galčíková, V.Jeřala a J.Nejedlý. Byl to dlouhý a urputný souboj s pěknými dohozy i střelbou, který domácí dovedli k vítěznému konci: 13:9. Souběžně se odehrávaly jedničky J. Škorničková proti M.Galčíkovi. I ten byl dramatický, do sedmi bodů vedla Jarča a pak nastal pověstný zlom, který otočil celý průběh i výsledek. Bod po bodu přidával soupeř a srovnal, pak už to šlo střídavě bod po bodu: 9:13, Závěrečná slova J.Škorničkové k fanklubu – „já vám to říkala." Celkový výsledek 3:1 pro Kostomlaty. Počasí vydrželo, hospoda byla otevřená, osvětlení nebylo třeba. Každý tým měl několik hráčů připravených okamžitě naskočit do hry k případné záchraně bodů, kteří nadšeně povzbuzovali své hráče. „Ještě jeden velice pomíjivý okamžik je pohled do dnešní tabulky Polabské ligy 2016 – jsme prvnííííí, " radostně zhodnotila výhru nad Sevakem Alena Vaníčková z domácího oddílu. Fotky zde

Hráči Pétanque Sokoleč měli po prohře 0:4 ve Velimi „velkou žízeň" na Pedro v domácí odvetě, ale ta se jim vůbec nepovedla. Hosté znovu zvítězili totožným poměrem a navíc i průběh dílčích her byl podobně jednoznačný. Sokoláci uhráli nejvíce bodů v tripletech, v nichž zaznamenali 7 bodů. Pedro tak vystřídalo v čele tabulky Kostomlaty. Oproti loňskému ročníku, kdy Poděbrady suverénně vládly lize stylem start - cíl, se čtenářům těchto stránek doporučuje pravidelně kontrolovat odkaz „ Tabulka," neboť ten letos nepostrádá svou dynamiku.

PCFT Sokoleč doslova smetl lipnický Sokol, když v odvetě zvítězil překvapivě vysoko 4:0 (52:14). Do tohoto zápasu nastoupil domácí tým s vědomím prohry na domácím hřišti soupeře a chutí na odvetu. Po obou vydařených dablech, kde skóre na  hřištích bylo shodné v poměru 13:2 pro domácí, začala mít odveta reálné kontury. „Na singl za domácí nastoupila naše juniorská hvězda, Petra Provazníková, proti Petru Fafkovi. Triplet jsme odehráli v pánské sestavě Tonda, Petr, Honza proti dámské trojici Jana, Naďa, Maruška. Když nás přišla, po asi dvaceti minutách krásné hry potěšit Petra, že porazila Petra, spadlo to z nás a klidnou vyrovnanou hrou jsme došli k vítězství 13:3. Tedy celkové skóre 4:0 pro PCFT, " zhodnotil průběh utkání nadmíru spokojený kapitán domácích Honza Svoboda.

Tabulka se rozdělila na dvě poloviny, první kvartet je seřazen v rozpětí dvou bodů. Pátý celek tabulky ztrácí již propastných šest bodů, ale soutěž míří teprve do své poloviny.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář