Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 5. dvojkola ročníku 2015

2. 7. 2015

PCFT Sokoleč - Kulová osma 3:1

Připsat si za jeden hrací den do tabulky PLP šest bodů? Ano, i to lze. Pravidlo, které by pronásledovatelům Poděbrad umožňovalo násobit jejich bodové zisky, aby byla soutěž napínavější, sice přijato nebylo, ale přesto si Sokoleč ve čtvrtek 6 bodů uhrála. Kromě zápasu 4. dvojkola mezi PCFT a Pedrem se totiž v Sokolči na sousedních hřištích konala i předehrávka 5. dvojkola PCFT - Kulová osma. Tibeťané v předehrávce vyhráli 3:1, a rázem se tak za jeden den vyhoupli z páté příčky tabulky na druhou.

Sokol Kostomlaty - Žraloci Předhradí 4:0

Kostomlaty když vyhrají, tak to stojí za to. Jejich výhry jsou vždy v poměru 4:0 a nyní dokázály zvítězit nejvyšším rozdílem v dosavadním průběhu PLP 2015, když Žralokům povolily jen 13 bodů v součtu dílčích her. Ač v tabulce aktuálně předposlední, mají Kostomlaty skóre z dílčích her téměř vyrovnané (359:361). Fotky zde

Pedro - Lipník 2:2 (triplety 11:13)

Klasický zápas v podání Pedra, které vzhledem k prohře v tripletech opět nedosáhlo na plný bodový počet. Pedru takto uteklo již 8 možných bodů, což je na postavení tohoto velimského celku v tabulce znát.

Žraloci Předhradí - Sokol Kostomlaty 2:2 (triplety 3:13)

Kostomlaty poprvé v letošní lize remizovaly. V tripletech si se svým protivníkem s přehledem poradily v poměru 13:3, čímž získaly důležitý bonusový bod. Díky němu Žraloky v tabulce přeskočily a posunuly se na šesté místo. Fotky ze zápasu zde

ČPK Poděbrady - Sevak Velim 4:0

Duely prvního s posledním ve všech sportech přinášejí nezřídka překvapivé výsledky. Jasný favorit svého soka podcení, outsider pak v euforii předvádí nadstandardní výkony, čímž zápas dostane ještě zajímavější kontury. V utkání Polabské ligy pétanque se však žádná senzace nekonala. Domácí Poděbrady v jednotlivých hrách drama nepřipustily, Sevaku se ze čtyř pokusů ani jednou nepovedlo dosáhnout na dvojciferné skóre.  

PC Sokol Lipník - Pedro Velim 3:1

Vítěz letošního ročníku PLP mohl být znám již čtyři kola před koncem soutěže. K tomu, aby se po roční pauze mohly vrátit na trůn Poděbrady, bylo nutno splnit tři podmínky: prohru Lipníku s Pedrem, výhru Poděbrad nad Sevakem a maximálně dvojbodový zisk Sokolče na Kulové osmě. Hned první předpoklad této teorie nebyl naplněn - Sokol Lipník doma nezaváhal, když zdolal Pedro 3:1. Hosté se sice ujali vedení díky výhře dubletu Klouda / Skala, zbytek zápasu však patřil domácím hráčům.

Sevak Velim - ČPK Poděbrady 1:3

Poděbrady ve Velimi opět nezaváhaly, byť tentokrát všechny duely nevyhrály. Za rozhodnutého stavu 3:0 v jejich prospěch hráči Sevaku ukázali svým kolegům z Pedra, jak vyzrát na svého soka v tripletech. Družstvo z lázeňského města je velmi blízko celkovému triumfu v lize. K jistotě prvenství mu stačí ve zbývajícím programu soutěže ze čtyř pokusů alespoň jednou vyhrát za tři body. Poděbradští hráči si vzhledem ke své formě v celém letošním ročníku PLP mohou pomalu nechat na své domovské základně chladit šampaňské, objednat limitovanou edici  triček, čepic, vítězné doutníky, pyroshow -  zkrátka vše, co k oslavě vítězství patří. Je jen na Žralocích z Předhradí a Sokolech z Lipníka, aby tento očekávaný scénář změnili.

Kulová osma Předhradí - PCFT Sokoleč 3:1

Kulová osma před odvetou se Sokolčí řešila problém se složením své sestavy, neboť Eliška ještě den před zápasem nedokázala zvednout pravou ruku, kterou hází. Eliška nakonec do utkání obětavě nastoupila a přes svůj handicap zápas rozhodla. Po dubletech totiž domácí vedli 2:0, avšak duel trojic prohráli. Rozdílový bod tak uhrála Ela, která zdolala 13:8 Dana Slabinu. Dílčí vítězství však hosté uhájili, neboť těsně udrželi lepší bilanci ze vzájemných duelů (4:4 hry, 84:80 skóre z her). Poučení pro všechny týmy - každá koule může rozhodnout o vaší pozici v tabulce!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář