Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 5. dvojkola ročníku 2016

11. 7. 2016

První výsledek 5. dvojkola byl znám dávno před dohráním 4. dvojkola - Kulová osma předehrávala zápas v Lipníku. Tradiční lipnická pohostinnost nebyla na hřištích vůbec znát. Domácí ve třech duelech povolili hostům v součtu jen 5 bodů, pouze triplety přinesly dramatickou zápletku. Sokolové z Lipníka i v nich zvítězili (byť tentokrát nejtěsnějším možným poměrem) 13:12 a ve vedoucí čtveřici PLP stále drží nadějnou pozici na zisk některé z medailových příček.

Stejný výsledek 4:0 se urodil i ve Velimi. Sevak sfouknul Pedro jako svíčku (13:6, 13:10, 13:7, 13:7) a s mírou překvapení si nijak nezadal s rezultátem britského referenda o vystoupení z EU. Znovu se potvrdilo, že ukázaná platí a předzápasové prognózy resp. předvolební průzkumy mohou klamat. Pokud příští týden zvítězí Kostomlaty doma nad PCFT Sokoleč, tak se může vedoucí kvartet srovnat po 9 zápasech v rozmezí jednoho bodu. Po loňské dominanci Poděbrad skýtá závěr letošního ročníku PLP opravdu napínavou koncovku!

Pedro zaváhalo i v odvetě se Sevakem a připsalo si další bodovou ztrátu. Zápas se přitom pro „domácí" vyvíjel optimálně, neboť bez větších problémů ovládli oba duely dvojic. Sevak se ovšem dokázal obdivuhodně zvednout a znovu přesvědčil, že svým oddílovým kolegům nedá nic zadarmo. Tradiční specialista Sevaku na jedničky nejprve snížil na 1:2, aby pak jeho týmoví spoluhráči v dramatické koncovce trojic dokonali obrat v dělbě bodů.

Prokletí Žraloků v domácích zápasech bylo konečně zlomeno. V úvodních dvojkách hrál Petr Němeček se Zuzkou Kovačičovou proti Víťovi Kadeřábkovi s Danem Slábou. Do stavu 6:6 se obě dvojice přetahovaly o každý bod, hosté nakonec domácí přehráli 13:6. Ve druhé dvojce proti sobě nastoupili Milda Růčka s Fandou Vejtrubou proti Petrošovi Károvi a Járošovi Plačkovi. Žraloci vedli 8:1, soupeř sice dotáhl na 8:8, následně se stav změnil na 10:10. Fanda s Mildou však domácím v poslední hře třemi body zajistili vyrovnání. Na jedničky proti sobě nastoupili Fanda proti Karlovi Krojidlovi. Zápas se nesl ve znamení získaných trojek. Oba pánové se přetahovali krásnými vyrovnanými hrami, šťastnějším nakonec byl Karel, který vyhrál 13:10. Pro zbytek Žraloků to znamenalo, že jestli chtějí proti Sokolči bodovat, musejí bezpodmínečně vyhrát trojky. Milda, Petr a Zuzka sice předváděli vyrovnané hry, hosté, za které nastoupili Víťa, Dan a Chosé Kalianko, však několika dvoubodovými výhrami vedli už 10:5. Žraloci se však zařekli, že prokletí prohraných trojek v sezoně konečně prolomí. Trpělivým výkonem nakonec zápas otočili a po neuvěřitellném závěru si zaslouženě odnášejí rozhodující bod do tabulky navíc.

Kostomlaty - PCFT Sokoleč: Domácí nastoupili plni odhodlání uhrát doma alespoň dva body. První dvojice domácích Jarča a Alena proti Faustům - začátek patřil hostům, ale domácí trpělivě dorovnávali. Skoro dvě hodiny urputného boje a stejně domácí koncovku nezvládli 11:13. Současně hrály i druhé dvojice. Za domácí Hynek s Danou proti Honzovi a Petře s výsledkem zcela jednoznačným 2:13. V jedničkách statečně bojovala za domácí Míla proti Petře. Zpočátku to byla jasná převaha Petry, ale Míla zabrala, alespoň do 8. bodu, pak se to obrátilo. 8:13. Poslední trojky, za domácí Jarča, Alena a Hynek proti Faustům a Honzovi. Opět neuvěřitelná bitva, bohužel s jasným vítězem 9:13. Po skončení si všichni dali šampíčko se zelným koláčem. Zkrátka kostomlatský zázrak se nekonal.

p6286998.jpg

Velká změna se odehrála na opačném pólu tabulky. Žraloci po výhře 3:1 v Sokolči opustili poslední příčku tabulky, kam odsunuli právě svého aktuálního protivníka. Dublety skončily 1:1, a tak se jako klíčový nakonec ukázal tentokrát duel jednotlivců. V tripletech totiž hostující formace zvítězila bez větších problémů 13:6. V jedničkách se utkali Karel s Fandou a společně dosáhli maximálního počtu 25 bodů. Na ten třináctý samozřejmě mohl dosáhnout jen jeden z nich - úspěšnější v tomto případě byl hráč Žraloků, který tak dopomohl své ekipě k premiérové tříbodové výhře v letošním ročníku PLP.

V domácím prostředí se dařilo i druhému týmu z Předhradí - Kulové osmě. Ta si díky výhře v tripletech připsala do tabulky bonusový bod za celkovou remízu 2:2 se Sokolem Lipník. Průběh 5. dvojkola tak dokonale nahrál ambicím PCFT Sokoleč na celkové prvenství, neboť jeho největší konkurenti v boji o titul zaváhali.

PCFT - Kostomlaty: Po úvodních dvouhrách, kde domácí tým přehrál soupeře, došlo k podcenění dalšího dění.  Ani Tonda v jedničkách nebyl schopen změnit děj událostí, a tak Kostomlaty zaslouženě, díky precizním placům Alenky a téměř 100% střelbě Hynka, zvítězily ve zbytku utkání. Celkové skóre : 2:2, trojky  pro Kostomlaty. Dohrávka PCFT - Kostomlaty obrazem

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděbrady

(Patrik, 28. 6. 2016 13:36)

Ahoj, proč letos nehrají Poděbrady ?

Re: Poděbrady

(webmaster, 28. 6. 2016 20:09)

Nepodaly přihlášku :-)