Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 6. dvojkola ročníku 2015

14. 7. 2015

Sevak Velim - PCFT Sokoleč 3:1

Vlna veder a hlavně začínající doba prázdnin zapříčinily, že první výsledek z 6. dvojkola mi byl doručen až na začátku druhé poloviny hracího intervalu z Velimi, kde tamní Sevak zdolal PCFT Sokoleč 3:1. Oba týmy hrály v minimalistickém počtu hráčů,  kapitáni tedy nasadili do utkání jen po čtyřech hráčích. V úmorném vedru hosté tentokrát naplnili rčení „první vyhrání z kapsy vyhání", když po úvodní jasné výhře v jednom z utkání dubletů následné tři duely ztratili. Situace na spodku tabulky se tak velmi vyrovnala, poslední čtyři týmy tabulky jsou aktuálně seřazeni v rozmezí pouhého jednoho bodu. 

Poděbrady se staly vítězem Polabské ligy 2015 bez ohledu na to, zda již se Žraloky hrály. Sokol Lipník doma totiž podlehl Kostomlatům 1:3 (zatím neoficiální výsledek), a v lize tak již není soupeř, jenž by mohl matematicky Poděbrady předstihnout.

Kulová osma Předhradí - Pedro Velim 3:1

Kulová osma je v domácím prostředí nesmírně silná, o čemž se tentokrát přesvědčilo velimské Pedro. Po výsledku 3:1 zaznamenala již pátou domácí výhru za tři body. Pokud někdo pravidelně sleduje dílčí výsledky jednotlivých týmů, tak ho jistě nepřekvapí výsledek z tripletů - Pedro v nich prohrálo 12:13.

Sokol Lipník - Sokol Kostomlaty 1:3 a 1:3

V sokolském derby Kostomlaty překvapivě uhrály 6 bodů, což je rázem z podpalubí tabulky katapultovalo k bojům o medaile. Zatímco o první příčce Poděbrad bylo fakticky rozhodnuto několik kol před koncem ligy, tak bitva o zbylé dva stupně vítězů bude napínavá možná až do poslední hozené koule celé soutěže. V této souvislosti znovu připomínám, že o celkovém pořadí při shodě bodů rozhoduje bilance ze vzájemných zápasů resp. minitabulka týmů se stejným bodovým ziskem.

Lipník - Kostomlaty obrazem

Kostomlaty - Lipník obrazem

Pedro Velim - Kulová osma Předhradí 3:1

Alespoň teoretickou naději na medailovou příčku udrželo i Pedro, které doma vrátilo porážku Kulové osmě v totožném poměru 3:1. Velimská družina tentokrát dokázala zvítězit v klíčových tripletech 13:10. K tomu, aby Pedro v závěrečném účtování Kulovou osmu předstihlo, potřebuje získat v závěrečném dvojkole o 4 body více než jeho poslední soupeř, neboť Kulová osma těsně uhájila lepší vzájemnou bilanci (86:83). 

Žraloci Předhradí -  ČPK Poděbrady 0:4

Již jistý vítěz letošního ročníku PLP potvrdil svou dominanci v soutěži i v Předhradí, kde porazil tamní Žraloky v poměru 4:0. Utkání dvojic nabídla dva rozdílné průběhy. První domácí dublet (Malý / Růčka) podal solidní výkon, ale zkušenost hostí slavila úspěch. Druhý zápas přinesl špatnou formu prezidenta domácího klubu, takže hosté zápas rozhodli v pouhých čtyřech hrách. Tomáš Malý předvedl v jedničkách vynikajicí výkon, ale ani jeho vedení 12:9 nakonec k vítězství nad Honzou Karbulkou nestačilo. V tripletech se domácí tým snažil, ale herní nadstavbu nepřidal. I přes prohru si prezident domácího klubu chválil korektní a pohodovou atmosféru celého průběhu zápasu.

ČPK Poděbrady - Žraloci Předhradí 4:0  (aktualizováno)

Totožný výsledek 4:0 pro šampióna ligy přinesla i odveta v Poděbradech. Domácí pro tento duel opustili svoji tradiční základnu v Kluku a zápas uspořádali v poděbradském parku. Markantní rozdíl mezi družstvy z rozdílných pólů tabulky se ukázal zejména v dubletech, v nichž domácí hostům povolili jen jeden bod. Zbylý sled utkání pak přinesl o poznání vyrovnanější duely. V zápasu trojic došlo k dalšímu rekordnímu zápisu do historie Polabské ligy pétanque zásluhou Dominika Znamínka. Dominik ve svých osmi letech, 8 měsících a 23 dnech od narození nastoupil k soutěžnímu utkání v tripletech, které skončilo výhrou Poděbrad 13:7. To značí, že se stal nejmladším hráčem, který v PLP dokázal zvítězit. Mladému hráči k vítězství a vytvořenému rekordu blahopřejeme!

PCFT Sokoleč - Sevak Velim  4:0

V dohrávaném zápase 6. dvojkola Sokoleč zdolala Sevak Velim 4:0. Ač skóre vypadá jednoznačně, kromě jednoho utkání dvojic hosté favorizované domácí dokázali ve zbylých zápasech notně potrápit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář