Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z 6. dvojkola ročníku 2016

21. 7. 2016

V 6. dvojkole se z kvarteta týmů z čela tabulky mezi sebou utkala družstva Lipníku a Pedra. Domácí tým se mohl opřít o skvělé výkony obou Michalů, kteří se podíleli na jasných výhrách v dubletech a tripletech. Třetí lipnický bod zaznamenal v singlu Miloslav Salač, za hosty uspěla jen dvojice Vojta Černý / Aleš Klouda.

Sevak doma zdolal Žraloky 3:1. Domácí uhráli 51 z 52 možných bodů. Hosté přetlačili Sevak v jedné z dvojic 13:12, pak však jejich získané body v dílčích hrách udělaly logickou řadu použitelnou do nějakého testu: 9 - 6 - 3.

Doposud hlášené výsledky 6. dvojkola jsou podle jedné šablony. Domácí v nich vítězí 3:1 a platilo to i o obou zápasech Kostomlat a Pétanque Sokoleč. V Kostomlatech za domácí v první dvojce hrály Jarča Š. s Alenou V.  proti Járošovi P. a Karlušovi K., utkání bylo velice svižné a dámy svými skvělými placi rychle hru zakončily vítězně 13:4. V druhé dvojce Dana Š. s Hynkem V. do osmi bodů s převahou vedli, pak je Víťa K. s Petrošem K. bod po bodu dotahovali, ale závěr patřil domácím 13:8. Jedničky odehrála Dana Š. s Víťou K, také do osmi bodů Dana s převahou vedla, pak se však role zcela obrátila 8:13. Domácí triplet Jarča Š.+ Alena V. + Hynek V. proti Josef K. + Petroš K. + Jároš P. se přesně v půlce zápasu dozvěděl, že ke konečné výhře Kostomlat nutně potřebuje vyhrát. Domácí dobrým placem i střelbou soupeře přehráli 13:7.

Zatímco v Kostomlatech si domácí se svým soupeřem poradili poměrně s přehledem, v odvetě šlo o mnohem napínavější utkání. Domácí postavili do tripletů formaci 3K (Kára, Kalianko, Kadeřábek) a ta zvítězila 13:12. O tom, zda byl rozhodující bod dosažen stylově střelou na  „káčko", lze jen spekulovat.

PCFT - K8: Celý zápas byl napínavý. Petr s Tondou vyhráli 13:4, ale doslova po bodu. Druhá dvojice domácích v tu dobu už prohrávala 3:9, ale nakonec dokázala utkání otočit na 13:9. Na jedničky nastoupil Tonda proti Elišce a první zdání jasného vítězství Tondy se stalo doslova noční můrou, když za stavu 12:5 Eliška zapnula a po bodu, hod od hodu, dotáhla na 12:10, ale nakonec ten nejtěžší bod spadl na stranu domácích. Trojice vypadala pro domácí dobře, avšak snad nervozita z vítězství mohla za to, že dva náhozy domácí proti precizním plasům soupeře nezvládli, zaházeli koule za košon, a tím dostali 7 bodů. „Nedokázali jsme průběh hry otočit na svou stranu, a tak zaslouženě, K8 triplet vyhrála 12:13," uzavírá hodnocení zápasu Honza Svoboda z domácího oddílu.

Odveta mezi Pedrem a Lipníkem přinesla velmi vyrovnané měření sil. V každém ze čtyř odehraných zápasů poražený uhrál alespoň devět bodů. Po úvodních dubletech to vypadalo, že Lipničtí budou mít našlápnuto k dalšímu tříbodovému zisku do tabulky PLP. Zbytek programu však přinesl výsledkový obrat a i díky bonusovému bodu za výhru v trojicích odcházeli z tohoto duelu spokojenější hráči Pedra.

V domácím zápase Žraloci toužili po odvetě z prohraného venkovního utkání ve Velimi. Obě dvouhry, ve kterých nastoupili Fanda s Kubou Sudoměřickým proti Vlastě s Vaškem a Zuzka s Peťou proti Hance a Pepovi, byly velmi vyrovnané. Obě ale dopadly ve prospěch hostujícího Sevaku. Naději na srovnání ještě udržel Peťa, který v jedničkách vyzval Milana a po napínavém souboji vyhrál 13:10. Fanda, Zuzka a Kuba se sice pokusili o vyrovnávací bod, ale skvěle hrající dámy z Velimi, Hanka s Vlastou a Jiřkou, se s domácími nepáraly a dovolily jim jedinou vyhranou hru. Sevak tak vyhrál i odvetu a po zásluze si odnáší další tři body.

Tibeťané první ze tří šancí na celkové prvenství v PLP nevyužili. Kulové osmě se znovu osvědčilo roztržení manželského páru „Borovic" do dubletů a po bonusové výhře v Kostomlatech K8 zopakovala stejný výsledek i doma proti lídrovi soutěže. Sokolečský tým byl kouli od vítězné trofeje, ale po prohře 12:13 v tripletech musí ještě svou korunovaci odložit.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář