Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze 4. dvojkola ročníku 2016

16. 6. 2016

Předehrávku 4. dvojkola obstaral zápas dvou pechvogelů dosavadního ročníku PLP - Sevak i Kulová osma nedotáhly několik solidně rozehraných utkání k bodovému zisku, a tak se ve Velimi odehrál souboj z podpalubí letošní tabulky. Dvojice skočily vyrovnaně 1:1, což se nadá říci o průběhu obou zápasů. Ty totiž skončily 13:3 resp. 4:13. Plichtu přinesl i druhý sled, který naopak přinesl dva napínavé špíly. V jedničkách Pepa Nejedlý prohrál o dva body s Eliškou. Trojice však poměrem 13:9 opanovala domácí sestava, která tudíž z předehrávky odešla spokojenější o bonusový bod.

Sokol Lipník se po debaklu v Sokolči rychle otřepal a doma si poradil s Kostomlaty v poměru 3:1, čímž se alespoň na pár hodin vyšvihl ze čtvrtého místa do čela tabulky. Domácí oproti neúspěšnému utkání obměnili větší část sestavy, což přineslo své ovoce již ve dvojicích, které skončily 2:0 pro Lipník. Ruda Vaníček se po delší době  z pozice nehrajícího kapitána přesunul do role aktivního hráče a hned pro svoje družstvo vykřesal jiskru naděje na bodový zisk po vítězství 13:10. Jeho kolegové však tentokrát hozenou rukavici nezvedli a v trojicích podlehli lipnickému tripletu jednoznačně 3:13. Fotky zde

Kulová osma notně zhustila svůj zápasový program, neboť polovina jejího týmu odjíždí relaxovat do své oblíbené destinace - Chorvatska. K8 si po remíze ve Velimi tentokrát připsala plný počet bodů za výhru 3:1 a v tabulce PLP se nenápadně šplhá vzhůru.

V Sokolči se střetly týmy PCFT a Pétanque Sokoleč. „Vzhledem k tomu že v tomto derby není ani pro jedno družstvo výhoda domácího prostředí, tak i podle očekávání to byl zatím náš nejtěžší zápas na domácím hřišti," popisuje specifika sokolečského vzájemného utkání Honza Svoboda z PCFT. Karel s Petrem se do naší dvojice Honzy Svobody s Péťou Provazníkovou pustili s takovým nasazením, že než jsme se vzpamatovali, vedli 11:3. Naštěstí se karta otočila ve správný čas a my jsme se chytli a dotáhli první zápas do výsledku 13:11. Druhé utkání bylo v polovině - Petr s Tondou vedli nad Vítkem s Danem 9:6, ale ne nadlouho. Výsledek se dramatizoval a chvíli dokonce "HOSTÉ" v tomto derby vedli. Ale posledním náhozem dokázal Petr zvrhnout pohár vítězství na svou stranu, když poslední koulí dohodil 13. bod a tím sebral loženou, vítěznou trojku Danovi s Vítkem. Po dubletech tedy 2:0 pro PCFT. V jednotlivcích Petra Provazníková smetla Jardu Plačka 13:4 a my jsme si oddechli. Trojice byla napínavá až do poslední koule, Vítek s Danem a Petram Károu nám nenechali ani jeden nához zadarmo, a tak i zaslouženě vyhráli 13:12. Byl to boj do pozdních večerních hodin. Celkový výsedek 3:1 pro PCFT Sokoleč.

Žraloci nepříjemně kousali a málem s chutí rozžvýkali Pedro. Domácí dál pokračují v jednobodové remízové sérii v domácích zápasech. Úvodní kolo dvojek se neslo ve znamení jasných výher - v první nastoupili Lenka Řeháčková s Fandou Vejtrubou proti Martinu Škopkovi s Pavlem Jeřalou, kteří domácí přehráli 13:3. Stejným skórem skončila i druhá dvojka s vítězi na druhé straně: Aleš Klouda s Amy Vaňkovou drželi vyrovaný stav jen do tří bodů, pak Tom Malý s Mildou Růčkou suverénně dotáhli domácí k prvnímu bodu (za zmínku stojí fakt, že domácím stačily k výhře pouze čtyři hry za 2, 3, 3 a 5 bodů). K jedničkám kapitáni vyslali za hosty Aleše a za Žraloky Toma. Pro vítězství si i přes vyrovnanější průběh nakonec došel Tom Malý. Třešinkou na dortu nakonec byla rozhodující trojka. V ní se setkali Milda, Fanda a Zuzka proti Petru Skalovi, Martinu a Pavlovi. Do stavu 6:6 se stav posouval pouze po jednobodových hrách. Poté jednotlivé strany dokázaly urvat i více bodů, hosté povedenou čtyřkou vedli 11:9, domácí na to reagovali trojkou - před rozhodující hrou byl stav 12:11 pro Žraloky. Poslední nához však vyzněl lépe pro hostující Pedro, které dokázalo vytěžit ze hry poslední dva body a po necelých dvou hodinách nakonec vyhrálo jak trojku, tak i bralo rozdílový bod navíc. O výbornou diváckou kulisu se postaral doprovod z Velimi, který sice fandil hostům, ale dokázal ocenit i povedené náhozy domácích.

Kostomlaty oplatily Lipníku prohru 1:3 a navíc si těsně zajistily lepší vzájemnou bilanci s tímto družstvem (4:4 a 78:76). Za domácí v prvních dvojkách hrála Dana s Hynkem proti Nadě a Mírovi. Hra to byla velice rychlá. Domácí vyhráli 13:3. Souběžně se však odehrávalo hodinu a půl druhé utkání. Za domácí Jarča a Alena proti Maruš a Mílovi. Tahalo se to bod po bodu a výsledek 13:1 pro domácí. Jedničky Dana proti Mírovi byly vyrovnané, ale vítězství si Dana nenechala vzít -  13:10. Trojky byly pro domácí takovým velkým trápením. Jarča, Hynek a Alena proti Maruš, Nadě a Mílovi. V okamžiku, kdy už prohrávali  0:9, tak pro ně byla alespoň radostná zpráva, že Dana vyhrála. Zapnuli zbytek sil a prohráli  jen 8:13, což může v konečném pořadí PLP hrát důležitou roli. Fotky zde
 
Na úvod odvety mezi Pedrem a Žraloky se aktuální šampióni z Pepáčkova koulení velmi rychle přesvědčili o rčení, že po hodech přichází půst. Martin s Pavlem prohráli se Zuzkou a Petrem 4:13, a Pedro tak vědělo, že si ve zbývajícím průběhu utkání nemůže dovolit zakolísání. Velimskému týmu se po výsledcích 13:8, 13:10 a 13:10 podařilo hrozbu domácí bodové ztráty odvrátit. Pedro se tedy znovu vyšvihlo do čela tabulky, když jako první družstvo dosáhlo hranice 20 bodů. 
 
Pronásledovatel Pedra, PCFT Sokoleč, taktéž nezaváhal. V odvetě znovu zdolal v poměru 3:1 své sokolečské krajany. Vendeta proběhla pod zataženým nebem a druhá polovina hry dokonce za deště. Dvojice byly dost jednoznačné, "Fausťáci" smetli Petra s Karlem 13:0 a "Honzíci" Vítka s Danem 13:6 . „Naše juniorka Petra Provazníková prohrála v jedničkách s Jardou, a tak zápas začal mít zase náboj. Za stavu 3:3 jsme museli hru přerušit, protože nad námi všemi zvítězil déšť. Po hodinové pauze jsme pokračovali, ale slivovice na zahřátí udělala své -  Vítek s Danem už nedali ani kouli, a tak byl celkový výsledek dost jednoznačný 13:3 pro Free Tibet,"  popisuje klíčový moment zápasu kapitán „hostujícího" družstva.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář