Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze 7. dvojkola ročníku 2015

23. 7. 2015

ČPK Poděbrady - Sokol Lipník 2:2

Poděbradský tým ztratil druhý bod. O ztrátě domácích se rozhodlo ve druhém zápasu dvojic, v němž poděbradští hráči již vedli 7:0. Dvojici z Lipníka ve složení Morávek, Zdobinský se nicméně podařilo díky několika šťastným hodům zápas vyrovnat a za nerozhodného stavu 12:12 uhrát vítězný 13. bod. V jedničkách Morávek jasně přehrál tentokrát velice slabě hrajícího Honzu Karbulku 13:4. Ve zbývajících dvou utkáních si však Lipník odvezl dvě porážky 13:0.

Pedro Velim - Sokol Kostomlaty 3:1

Velimské Pedro vsadilo na rčení, že vítězná sestava se nemění a do zápasu trojic s Kostomlaty opět nasadilo triplet Černý / P. Jeřala / Škopek. Toto rozhodnutí se ukázalo jako prozíravé, neboť právě v utkání trojic se celý vyrovnaný duel rozhodl. Foto zde

PCFT Sokoleč - Žraloci Předhradí 3:1

„Dvojice byly složité a do konce to byla tahanice o náhozy a košon, ale zřejmě i znalost domácího prostředí nám pomohla oba zápasy dovést do zdárného konce. V tripletu domácí dokázali nadělit hostujícímu týmu „kanára“, a to v nejnižším možném počtu náhozů.Tedy po třech náhozech bylo dokonáno. V jednotlivcích předvedl Tomáš Malý precizní hru bez jediného zaváhání a tím stanovil konečný výsledek na 3:1 pro Sokoleč," zhodnotil zápas prezident domácího klubu Honza Svoboda.

PC Sokol Lipník - ČPK Poděbrady 2:2

Odvetné utkání mezi domácím Lipníkem a hostujícími Poděbrady slibovalo již před začátkem zajímavý duel. Utkaly se totiž dva týmy z čela tabulky. První zápasy dvojic dopadly lépe pro hostující Poděbrady, které si výhrami 13:4 a 13:7 zajistily letošní neporazitelnost v PL. Druhé dva zápasy byly o poznání zajímavější i časově náročnější. Lipničtí hráči v nich využili výhodu domácího prostředí a v napínavých hrách zvítězili 13:10 a 13:11. Tím si do tabulky připsali 2 cenné body za remízu 2:2. Zároveň tak jako jediný klub v PL dokázali držet krok s poděbradským týmem s vyrovnaným skóre 4:4 na zápasy, ale s horším celkovým skóre 89:63.

Kulová osma Předhradí - Sevak Velim 2:2

Kulová osma poprvé v letošní lize remizovala. Dva body jsou nakonec pro domácí družinu malým vítězstvím, neboť po dubletech prohrávala 0:2. Ve zbylých zápasech domácí obměnili svou tradiční rotaci, když místo Elišky nastoupil do singlů Jirka Rovný. Tomu se v jedničkách dařilo, stejně jako Elišce v sestavě trojic.

Sokol Kostomlaty - Pedro Velim 2:2

Patrně nejvyrovnanější zápas celého ročníku Polabské ligy pétanque 2015 se odehrál v Kostmlatech, kam přijelo velimské Pedro. V utkání bylo uhráno celkem 96 bodů, ve všech duelech oba celky zaznamenaly dvojciferná skóre. V úmorném vedru by si oba týmy zasloužily po dvou bodech - zápas skončil 2:2 (48:48). Regule PLP nicméně hovoří jasně, a proto z duelu odcházeli o něco spokojenější hostující hráči, kteří uspěli v tripletech. Utkání hodnotí z pohledu domácích tradičně jejich kapitánka Alena:

„V posledním utkání se nám přece jen podařilo upevnit šestou pozici, ale o překvapivé výsledky nebyla vůbec nouze. První dvojice Maruš s Mílou přehrála Martina s Vojtou, a domácí hráčky se tak těšily  náramně z vítězství, neboť celou ligu jim většinou chyběl ten pověstný třináctý bodík. Druhá dvojice Hynek s Alenou podlehla Alešovi a Petrovi zrovna o ten jeden bodík.
Největším překvapením dne byly ovšem jedničky. Maruš se jim celou ligu zarputile vyhýbala a dnes konečně prolomila ledy. S Vojtou svedla zcela vyrovnaný zápas, v němž Vojta musel dotahovat. Třináctá koule byla její.
Vše záviselo na trojkách. Jarča, Hynek a Alena nastoupili  proti ostříleným Petrovi, Alešovi a Pašovi. Kostomlaty prohrávaly 12:1 a začaly dotahovat, avšak podařilo se jim to jen do desátého bodu.
Remíza byla celkem spravedlivá. Hlavně jsme si zahráli v pohodě, za příšerného vedra. Příští rok máme velkou šanci na další zlepšení a už se těšíme. Foto zde
 
Sevak Velim - Kulová osma Předhradí 3:1
Kulová osma promarnila svou šanci na medailové umístění v letošním ročníku PLP, když v posledním kole prohrála na Sevaku 1:3. Sevak v závěru sezóny prokazoval zlepšenou formu, čímž se odpoutal z poslední příčky tabulky. Na Kulovou osmu tak zbyla nepopulární čtvrtá pozice, kterou při bodové shodě udržela díky lepší vzájemné bilanci s Pedrem (4:4 a  86:83 dílčí hry).
 
Žraloci Předhradí - PCFT Sokoleč 2:2
Poslední tajenka letošního ročníku PLP byla rozluštěna v Předhradí, kde v napínavém finiši celé soutěže Karel Krojidlo ukořistil pro svoji družinu pomyslnou stříbrnou sadu medailí. Po dubletech byl stav nerozhodný 1:1. Domácí dvojice Malý / Růčka rozhodla vyrovnaný souboj s párem Krojidlo / Kára výtečně sehranou koncovkou v podání Miloše Růčky. V druhém zápase pokračovalo trápení domácí dvojice Zuzka / Fanda, což nijak nesnižuje kvalitní výkon sokolečského dubletu. V závěrečném dvojzápase hosté potřebovali vybojovat alespoň jednu výhru, neboť při případné bodové shodě se Sokolem Lipník hrála v jejich prospěch lepší vzájemná bilance s tímto klubem. Tibeťané byli velmi blízko výhře v tripletech, v nichž v pohodě vedli 12:4 a měli dvě dobré příležitosti zápas dovést do vítězného konce. Leč i v pétanque platí otřepaná klišé typu „je to kulaté"nebo „hraje se do poslední koule." Žraloci předvedli neskutečný závěr v podobě dvou her, ve kterých zapsali pět a čtyř body. Klíčový bod tak pro hosty uhrál Karel Krojidlo v jednotlivcích, v nichž oba borci dopřáli  kolíčkům maximální možný pohyb na počítadlech. Karlovi se v Předhradí tradičně daří, a možná i s tímto vědomím nakonec o jeden bod zvítězil 13:12 nad Tomášem Malým.
 
Konečné pořadí ročníku 2015 je tak následující:
  1. ČPK Poděbrady
  2. PCFT Sokoleč
  3. PC Sokol Lipník
  4. Kulová osma Předhradí
  5. Pedro Velim
  6. Sokol Kostomlaty
  7. Sevak Velim
  8. BVC Žraloci Předhradí
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář