Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze 7. dvojkola ročníku 2016

1. 8. 2016

Závěrečné dvojkolo odstartoval duel mezi Lipníkem a Žraloky. Sokolům se v domácím prostředí proti celkům z Předhradí daří - Kulové osmě povolili jen 17 bodů, Žraloci uhráli o bodík více. Lipničtí si touto výhrou definitivně zajistili jednu z medailových příček.

Kostomlaty totiž doma zaváhali s Kulovou osmou, když z tohoto utkání získaly jen bod do tabulky PLP.  Za domácí nastoupila M. Hercoková a M. Mullerová proti dvojici O. Borovička  / J. Hanuš. Do desátého bodu domácí vedly, pak nastal zlom a Oldovi se začala dařit střelba, ale přesné plasy domácích jejich nástup alespoň zpomalily. Za stavu 10:10 svoji poslední koulí Olda střelou přihrál domácím kýžené tři body 13:10. V druhém zápase D. Šplechtová s H. Vyoralem  proti E. Borovičkové s J. Rovným  do osmého bodu s převahou vedli, ale nastal zlom a Kulová osma zabrala a vše jim vycházelo - hlavně přesné plasy Elišky přímo na košon až do konce 9:13. Jedničky si zahrála za domácí M. Hercoková proti E. Borovičkové. Nástup Míly byl zcela jednoznačný a za chvilku už vedla 11:0, Eliška se dlouho nemohla porovnat s terénem. Po onom 11. bodu však zmobilizovala zbytek svých sil a začala stahovat. Míla se zřejmě zároveň zalekla výhry, ale pověstný třináctý bod nakonec dala 13:5. Domácím stačilo vyhrát trojky. Za domácí J. Škorničková, H. Vyoral a A. Vaníčková proti hostům O. Borovička, J.Hanuš a J.Rovný. Do osmého bodu se domácím dařilo, pak hosté začali nejen stahovat, ale už domácím nenechali ani jediný bodík.  8:13. fotky zde

Velimský Sevak zastihl závěr soutěže ve výborném rozpoložení. Z posledních pěti zápasů získal 14 bodů z 15 možných. Skvělou formu Sevaku tentokrát odnesl Pétanque Sokoleč. Domácí jasně zvítězili 4:0, když bez větších komplikací ovládli všechny čtyři duely.

Po předehrávce z minulého týdne dorazil Lipník na poslední utkání v letošní lize do Předhradí. Ve dvouhrách hrál Fanda s Kubou proti Jardovi s Naďou, tahanici po jednobodových bitvách úspěšně zakončili třináctým bodem hosté. Druhý zápas Zuzky s Tomem proti Mílovi s Petrem celkem jednoznačně opanovala rovněž hostující dvojice. Tomík poté vyzval Petra Morávka a doufal, že bod přidá alespoň v jedničkách, stejně jako ve dvojkách ale vyhrál Petr. Trojky se tak dohrávaly v době, kdy měl Lipník jistotu tří odvezených bodů. Kuba, Fanda a Zuzka se ale nenechali odradit sestavou ve složení Jardy, Míly a Míry Chaloupka a po několika tříbodových výhrách nakonec uzmuli poslední bod a upravili celkové skóre na 1:3 pro Lipník.

Sevak pokračoval ve svém vítězném tažení i v Sokolči a může jen litovat, že letošní sezóna PLP již končí. Hosté si výhrou 3:1 nad Pétanque Sokoleč definitivně pojistili 5. příčkou a ročník nakonec zakončili s vyrovnanou bilancí 5-2-2-5 i skóre 28:28.

Solidní závěr sezóny měla i Kulová osma, což potvrdila v domácím utkání proti Kostomlatům. Hosté naopak prohrou 1:3 definitivně přišli o šanci na zisk bronzové medaile. Týmové foto zde

Šlágr závěrečného dvojkola se hrál v Sokolči mezi tamním PCFT a velimským Pedrem. Vzhledem k celkovému skóre obou družstev šlo o zlomový zápas. Pedro Velim mohlo zlepšit své umístění jedině v případě, že by 2x porazilo PCFT Sokoleč - získalo šest bodů, a tím se vklínilo mezi prozatím první Sokol Lipník a druhý PCFT. Naopak Sokolákům stačilo z posledních dvou duelů získat alespoň dva body k celkovému prvenství. PCFT nastoupilo do domácího zápasu s vědomím, že jestli chce celkové prvenství, tak musí v tomto zápase vyhrát - přeci jen "doma je doma". Obě domácí dvojice Petr s Tondou proti Amy s Vojtou resp. Honzové proti Martinovi s Pavlem začaly s oboustrannou opatrností, ale domácí hráči dokázali soupeře v obou případech nakonec přehrat 13:6 a 13:5. Tím Pedro ztratilo vítr z plachet a ani Alešova výhra v jedničkách proti Petře 13:9 nepomohla. Domácí ve chvíli ukončení singlu už v tripletu vedli 9:3 a nenechali nic náhodě a zápas dovedli do vítězného skóre 13:5. Tím je rozhodnuto a  vítězné Tibeťany čeká jen odveta ve Velimi, která na celkovém umístění už nemůže nic změnit. Snad jen vítěz Polabské ligy PCFT Sokoleč může odskočit druhému Sokolu Lipník na rozdíl čtyř bodů, aby potvrdil své prvenství a dvojice Petr a Tonda může uhíjit svou neporazitelnost i v posledním možném utkání celé sezóny.

Poslední zápas letošního ročníku PLP se odehrál 1. srpna 2016 ve Velimi, kam přijel již jistý vítěz soutěže ze Sokolče. Tonda a Petr Faustovi na úvod v dubletech po výhře 13:6 nad velimskou dvojicí Černý / Vaňková završili svou úctyhodnou sérii výher v celém průběhu soutěže. Bilance 14:0 je vskutku unikátní. Další zápasy přinesly vyrovnaná střetnutí, o čemž svědčí výsledky 13:11, 13:12 resp. 12:13. PCFT Sokoleč tak po nejtěsnější možné výhře v tripletech zvítězil v letošním ročníku PLP nakonec o 3 body před Sokolem Lipník, třetí skončilo velimské Pedro.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář