Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sport Kolín - Sevak Velim

14. 6. 2018
Sport Kolín - Sevak Velim 2:2
hráno v Kolíně 13.6.2018
2x2 Šternberg M., Malá Z. Nejedlá V., Jeřala V. 7:13
2x2 Vejtruba F., Hanuš Z. Jeřalová H., Miňovská R. 13:7
1x1 Musil J. Nejedlý J. 13:12
3x3 Musil Pavel., Malá Z., Vejtruba F. Galčík M., Galčíková J., Krause V. 5:13

 

Včera 13. 6. 2018 jsme odehráli zápas s týmem Sevak Velim.
     Nejprve jsme nastoupili do klasických dvojek, kde naši František Vejtruba a Zdeněk Hanuš porazili Hanu Jeřalovou a Růženu Miňovskou 13:7. Přitom se zápas nejprve vyvíjel ve prospěch soupeře, a naši jen dotahovali skóre. Vše se změnilo, když se našim podařilo dát dvě „4“.
     S tímto zápasem souběžně probíhal další, kde nastoupili za náš tým Zuzana Malá a Martin Šternberg proti Václavovi Jeřalovi a Vlastě Nejedlé. Tady naopak se nejprve naši ujali mírného vedení. To si ale nedokázali ohlídat, a prohráli 7:13. I když prohráli, nemají se za co stydět. K tomu je zajímavé, že Zuzana dokázala vždy v úvodu hry skvěle umísťovat. To ale nestačilo na skvěle hrajícího soupeře.
     Po prvním kole byl tedy stav 1:1. Druhé kolo jsme začali velmi dobře. V jednotlivcích nastoupil Josef Musil proti Josefu Nejedlému. Terén byl mokrý, a vychytat správnou techniku náhozů, nebylo jednoduché. Šlo snad spíše o štěstí, které rozhodovalo, kdo bude brát body. A to bylo více nakloněno k nám. Josefovi M. se podařilo udělat dvě trojky a tím se ujmout vedení poměrně vysokým rozdílem 8:2. Jenomže, soupeř se rozehrál, a začal brát nekompromisně bod za bodem. Nejenom, že vyrovnal skóre, ale pokračoval ve svém skvělém tažení dál, až do stavu 12:8. Stačil by mu jeden jediný bod a bylo by po všem. Jenomže, to by nebyl pétanque, kde je možné snad všechno. Náš hráč se více soustředil na hru. Bylo mu jasné, že nesmí udělat jedinou chybu, a i když to bylo nepravděpodobné, tak se mu to povedlo. Dokázal soupeře dohrát do stavu 12:12., a pak dát ten vytoužený vítězný 13. bod. Takové drama náš tým nepamatuje.  
     Do trojky nastoupili František Vejtruba, Zuzana Malá a Pavel Musil proti Milanovi Galčíkovi, Jiřině Galčíkové a Vlastimilovi Krasemu. V úvodu této hry se hned naši ujali vedení. To mělo ale krátké trvání, a na konec podlehli soupeři 5:13. Tady bylo evidentní, že soupeř jasně ovládl závěrečnou část hry, kdy dokázal umisťovat jednu kouli za druhou. 
     Zápas skončil 2:2, a jelikož soupeři vyhráli trojku, patří vítězství a s ním spojené 2 body jemu. Přesto máme radost, že jsme ze hry získali za remízu 1 bod.
     Sevak Velim je výborný tým. Jsou to i naši přátelé, kteří nás v této hře hodně naučili. Co se týká vlastní hry, tak byli lepší, proto jim výhra právem náleží. Naši hráči odvedli velmi dobrý výkon, za což jim děkujeme. Dnes se odehraje odveta na půdě a pod taktovkou soupeře. Snad i tam odvedeme dobré výkony.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář